הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
פיצויים מעבודה
יחד נעשה סדר, אחד הדברים שאני נתקל בהם בשיחות, הרצאות בשגרת היומיום, שאלה החוזרת על עצמה: כן יש לי כסף בקרן הפנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, מה זה קשור? לא מגיע לי פיצויים כשאפרוש? פיטרו אותי היכן הפיצויים? מקור העניין בקונוטאציה של המונח פיצוי, פיצויים, נלך לויקפדיה ונבחן כיצד מוגדר המונח פיצויים:
הדפס מאמר

פיצויים מעבודהיחד נעשה סדר, אחד הדברים שאני נתקל בהם בשיחות, הרצאות בשגרת היומיום, שאלה
החוזרת על עצמה: כן יש לי כסף בקרן הפנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל, מה זה קשור? לא מגיע לי פיצויים כשאפרוש? פיטרו אותי היכן הפיצויים? מקור העניין בקונוטאציה של המונח פיצוי, פיצויים.

נלך לויקפדיה ונבחן כיצד מוגדר המונח פיצויים:
"פיצויים הם סכום שמוטל על מזיק לשלמו לניזוק, כדי לפצות את הניזוק על הנזק שנגרם לו.
לפיה על הפיצוי הנפסק להסיר את הנזק שנגרם לניזוק במידת האפשר, באמצעות תשלום כספי. באמצעות הפיצויים מנסה הדין להגשים את תכליתו הראשונה במעלה, שהיא השבת הניזוק למקום בו היה אלמלא מעשה הנזיקין. מול הניזוק ניצב".
[[הערך לקוח מויקיפדיה: פיצויים]]

זה בדיוק העניין המונח פיצוי מבלבל, היות וזה מתקשר ישירות למעשה עוולה שנעשה לנו, מישהו שפגע בנו, ועכשיו עליו לפצות אותנו, אירוע של פיטורין, עזיבת עבודה, נכון הוא אירוע כלכלי פיננסי, אך אל לנו לזלזל ברמת האמוציה שישנם בתהליכים כאלו, רגישות המתעוררת בנו, כעס על מישהו אכזבה והרצון לקבל פיצוי, פגעו בנו.

ניקח אוויר ועם כל האמוציות שקשורות לתהליכים הללו נסביר:
נתחיל בזה שנכתוב כי פיצויים מגיעים לעובד שפוטר או התפטר מנסיבות מזכות, רצ"ב קישור מהאתר בנוגע לזכאות קבלת כספי פיצויים –
מתי יש לי הזכות לקבל פיצויי פיטורים
שנת 2008 הייתה מהבחינה הזו מכוננת חובת ביטוח פנסיוני, חייבה את המעסיקים והמועסקים בחובת הפקדה לביטוח פנסיוני.

כמה כסף מעסיק חייב להפקיד לפיצויים:

למבוטחים בפנסיית חובה, נקבעו שיעורים מדורגים להלן:


תאריך מעביד עובד פיצויים סה"כ
1.1.2012 4.16% 4.16% 4.18% 12.5%
1.1.2013 5% 5% 5% 15%
1.1.2014 6% 5.5% 6% 17.5%
 
 פיצויים שהופקדו במסגרת פנסיית חובה שייכים לעובד גם בנסיבות שאינן מזכות בפיצויי פיטורים. כלומר גם אם העובד עזב מרצונו יהיו שייכים לו כספי הפיצויים בתנאי שהכספים ישמרו עד לגיל פרישה. במקרה והעובד יבקש למשוך את הכספים לפני גיל פרישה המעביד רשאי לבקש חזרה את ההפקדות המשויכות לו בלבד. חשוב לציין, כי במידה והעובד סיים את עבודתו בנסיבות שמזכות אותו בפיצויי פיטורים, זכאי לפיצויים בהתאם לחוק פיצויי פיטורים, משכורת עבור כל שנת עבודה. המעסיק מחויב לבצע השלמה.

באופן כללי (מי שאינו מבוטח תחת הסדר פנסיית חובה)תהא הזכאות לפיצויים חודש שכר לכל שנת עבודה וחלק יחסי לחלק שנה, כלומר עובד 18 חודש (שנה וחצי) משכורת 6,000 ₪ פיצויי פיטורין יהיו בסכום: 9,000 = 6,000 X 1.5.

היכן יכולים להיות מופקים כספי הפיצויים?:
בקופת גמל, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קישור למאמר:
מה כדאי קרן פנסיה או ביטוח מנהלים
ולכן המונח פיצויים בכל הקשור לזכויותינו הפנסיוניות יותר דומה לסכום שנקבל כדי להסתגל למצב עד שנזכה למצוא מקום עבודה חדש, והסכום נקבע מראש על ידי המחוקק, משכורת אחת לכל שנת עבודה וחלק יחסי, תפיסה יותר סוציאלית הומאנית, נסייג ונכתוב כי ייתכן הסכם פיצויים אישי, עידוד פרישה וכ"ו בו המעסיק יהיה מוכן לשלם יותר מ- 100% פיצויים המגיעים כדי לעודד פרישה מארגון.

הזמן עכשיו ייעוץ ותכנון כלכלי לפרישה
פלאפון:
054-7500405

טלפון: 072-222-3339
דוא"ל:
hovavran@gmail.com
הקלק כאן כדי להגיע לטופס יצירת קשר: רן חובב מומחה למיסוי ופרישה


רן חובב אינו יועץ השקעות, עוסק בניתוח טכני ומגמות כלכליות, חובב רן עשוי להיות בעל עניין אישי בנכסים הפיננסים המוזכרים בסקירה זו. אין לראות בנכתב בה הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך, והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בגדר דעתו אישית בלבד, ואין להיסמך עליה או להסיק כל מסקנה בגין נקיטת פעולות מסוימות, אין להעתיק או לשכתב.
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות