הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
כלכלת פרישה

הדפס מאמר
אם לפני כמה שנים הייתי עוצר אתכם בצדי הרחוב והייתי לוקח אתכם לכוס קפה והייתי שואל אתכם שאלה פשוטה שהיא: "תגיד איך אתה רואה את חייך לכשתפרוש מעבודה"? הווו, אנחת רווחה ומבט של אושר גדול היה מציף את הפנים כמעט תמיד לאחר שאלה זו, והנה שטף המילים שלרוב היו מתקבלים: תכניות, חלומות, כמו "שמע אני אסע לפה... ואחר כך לשם... אעשה סקי... אטייל בעולם..." אז איך זה שפתאום במקום החלומות אתם מוצאים את עצמכם מגדלים את הנכדים? מנהלים מעיין פעוטון מטעם המוסד הצדקה המשפחתי שלכם? איך זה שהילדים גדלים בבית ולא יוצאים ממנו? ואיך קרה שאתם הפכתם "הורים לנכדים"?
קרא עוד
30-60-90 לא מה שחשבתם
המציאות הישראלית של אזרחי ישראל לשנת 2012 היא קשה מאוד, זוגות צעירים מוצאים את עצמם עובדים במספר עבודות במקביל ועדיין נשארים עם חור בכיס ומינוס בבנק, וכמובן כמו שאתם יודעים המינוס לא מתכווץ אלא רק גודל עם הזמן ובנוסף גם צובר ריבית והצמדה, המציאות הכלכלית הקודרת מניחה את הנחת היסוד שאם אדם אינו נעזר בהוריו
קרא עוד
הנחות לגמלאים
מדינת ישראל מכירה בצורך החשוב לשמר ולטפח את אוכלוסיית הגמלאים בישראל, אי לכך מכוח חוק האזרחים הוותיקים כל אזרח שהגיע לגיל הפרישה (67 לגברים, 62 לנשים) יוכל לגשת אל משרד העבודה והרווחה במטרה שינפיקו לו תעודת אזרח וותיק, שבה הגמלאי יוכל לקבל הטבות והנחות במקומות ציבוריים ופרטיים. מטרת חוק אזרחים וותיקים היא לספק רשת הגנה לאוכלוסיית הגמלאים במדינת ישראל על מנת שיוכלו לאחר פרישתם מהעבודה לקבל מצד אחד קצבת זקנה ומצד שני להתאים להם גם סל הטבות כדי לאפשר להם לא לרדת ברמת החיים שהיו רגילים בה.
קרא עוד
תכנון פרישה צעד אחר צעד
תכנון פרישה צעד אחר צעד הינו מדריך ייחודי שיוכל לסייע לכם בתכנון כלכלת פרישה בצורה מסודרת ומקיפה שתוכן לסייע לכם לסגל לעצמכם אורך חיים חסכוני שיעניק לכם לטווח הארוך בפרישתכם איכות חיים גבוהה בהרבה מכפי שציפיתם.
קרא עוד
כלכלת פרישה
כלכלת פרישה זוהי הסוגיה שידובר בה במאמר זה. לעיתים קרובות יוצא לי לשמוע בין אם בשיח עם חברים או לחילופין בסקירות כלכליות על החשיבות של השקעות בפרישה לטווח ארוך. חשיבותן של ההשקעות לטווח ארוך הינה קריטית מבחינת גיל המשקיע, ככל שגיל המשקיע בפרישה הינו קטן יותר כך תשואת ההשקעה מבחינת הפרי שתניב תהיה גדולה יותר מאשר תשואת אדם בגיל מתקדם יותר שהחליט להשקיע רק כעת את השקעותיו.
קרא עוד
חששות פרישה מעבודה
המאמר חששות פרישה מעבודה יעסוק בפחדים והחששות שלכם מלפני הפרישה המיוחלת, וכמו כן גם יתאר בפרוטרוט כיצד ניתן להפיג חששות פרישה אלו באמצעות כל מיני טכניקות יעילות שתוכלו ליישם אותם צעד אחר צעד, על מנת שתוכלו להפיג חששות אלו, קראו את המאמר עד סופו ותיהנו מכל רגע, אם נהניתם מהמאמר תוכלו לשתף אותו ברשתות חברתיות שאתם מנויים בהם ובנוסף אשמח מאוד אם תכתבו תגובות למטה, אם אהבתם את המאמר ועם מה הכי דיבר אליכם במאמר.
קרא עוד
מדריך לפרישה מעבודה
מדריך לפרישה מעבודה יעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות בשעת הפרישה, לא פעם אני נתקל באנשים שבאים אלי לייעוץ מקצועי לקראת פרישה ואני מבהיר למתעתדים לפרוש את הסוגיות השונות בנושא הפרישה, צריך להבין שלא כל פונה רק רוצה לדעת מהם הזכויות הפנסיוניות שלו בלבד, אלא מדובר על תהליך נפשי מורכב ביותר שעובר על הפורש, מהמעמד של שכיר, למעמד של עצמאות מוחלטת, פורשים רבים חוששים מאוד לפרוש ויש כאלו שאפילו מאריכים את פרישתם רק מהחשש הזה של מה יעשו כל היום בפרישה, הרי הוציאו אותם מהמערכת התעסוקתית לבטלה.
קרא עוד
פרישה לפנסיה היא התחלת החיים האמיתיים, כל הדברים שרק חלמתם לעשות, כעת ניתן לעשות אותם אחרי שתצאו לפנסיה, הפנסיה לא חייבת להיות אירוע טראומתי או מכאיב, הפנסיה יכולה להיות הדבר הטוב ביותר שקרה לכם איי פעם, במיוחד עכשיו לעת זקנה תוכלו ללכת לחוגים, למועדונים, לחדרי כושר, לבריכות, לנפוש בבתי מלון, ואם זה לא הכול אז גם אתם קרוב לוודאי תקבלו הנחות בגלל שאתם נקראים כבר אזרחים וותיקים, אז כמו שאתם יודעים הפנסיה לא צריכה להיות אירוע קשה, אלא יכולה להיות אחד מאירועי החיים המשמחים שיכולים היו לקרות לכם.
קרא עוד
פרישה מעבודה
פרישה מעבודה זהו מצב חיים בו אדם מגיע לגיל פרישה על פי חוק והוא נדרש לפרוש מעבודתו, הפרישה יכולה להיות פרישה מוקדמת ויכולה להיות פרישה מאוחרת, ככה ששני האלמנטים הללו משחקים תפקיד מרכזי בקבלת ההחלטות של הפורשים, פרישה מעבודה מלווה בלא מעט חששות שיש לפורשים שאחד מחששות אלו הם אי הוודאות של מה שהולך לקרות לנו בחיים אחרי שפרשנו, מה נעשה בחיינו לאחר הפרישה, הרי עבודתנו מילאה לנו את כל החיים כמעט, אז מה נעשה כעת ובנוסף לכך מה יהיה המצב הכלכלי שלנו אחרי שנפרוש מהעבודה אם יהיה טוב יותר או רע יותר.
קרא עוד
אימא יקרה, את זוכרת כאשר טיילנו בגן שם בין הספסלים, רצתי עם הילדים, בערב חזרנו הביתה, ואת תמיד אמרת כשתגדל תלך לצבא, אחר כך תלך ללמוד, תתקבל למקום עבודה, תהיה לך קביעות ותתפרנס בכבוד, תיסע לטיולים, תתחתן ואני אשמור על הנכדים. וברבות הימים תפרוש בכבוד, ויום אחד אתה כך תטייל עם נכדך שלך.
קרא עוד
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות