הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
חקיקה ועדכונים
פסק דין חיים ניסים
יום ראשון 25 דצמבר 2011
מענק הפרטה לעובדים הוני? פירותי? איזה שיעור מס יחול על פיצוי זה? האם בשיעור המס השולי? או מיסוי רווח הון? קיימות נסיבות מסוימות, בהם פיצוי לעובד בעקבות שינוי מבנה חוץ ארגוני ייחשב כפיצוי הוני. פסיקה זו הנה תקדימית בשל שיעור המס שיחול על פיצוי זה כמו כן קיזוז הפסקי הון.
קרא עוד
פרשנות סעיף 8(ג)(3) פריסת מענק, האם מדובר בפריסה בעלת אירוע טכני בלבד או פריסה מהותית? פסק הדין ניתן בבית המשפט העליון. נכה 100% הזכאי לפטור ממס על פי סעיף 9 (5) לפקודה. בעת הפרישה מעבודה קיבל מענק פרישה, הפורש פנה לפקיד השומה בבקשה "לפרוס" את סכום המענק שקיבל עד לשש שנים הבאות וזאת כדי להימנע ממיסוי גבוהה במיוחד. סעיף 8 (ג)(3) פריסת הכנסה לעתיד. פקיד השומה הסכים לבקשה.
קרא עוד
פסק דין תקדימי ומכונן הדן בעילת פיטורין מחמת גיל, וותק, שכר גבוהה מר פרץ הועסק באיגוד כבאות והצלה, הוחלט מטעמי רענון וחיסכון המערכת להפסיק את העסקתו של מר אלי, בישיבה שהתקיימה לא דובר כלל על אופן תפקודו. ביום 31.08.2009 הוזמן אלי לשימוע, להזמנה זו צורף מסמך בו פורטו הטענות שיעלו בשימוע.
קרא עוד
האם עובד שהורשע בלקיחת שוחד זכאי לפיצויי פיטורין, בפסק הדין בבית הדין הארצי לעבודה, עובד רשות מקומית שהורשע בלקיחת שוחד ופוטר לאחר שנשללה ממנו הזכות לפיצויי פיטורים, יהיה זכאי לגמלאות ולרצף זכויות בהגיעו לגיל פרישה, מאידך לא נוכל להסיק מפסק הדין בברור כי שלילת פיצויי פיטורים מחייבת אף שלילת גמלה.
קרא עוד
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות