הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
הכנה לקראת פרישה לפנסיה
גם אתה מועמד לקראת פרישה מעבודה? גם אתה לא מוכן לקראת הפרישה? ברור שלא!, איך אדם יכול להיות מוכן לקראת פרישה אם הוא לא התכונן אליה מראש?, הדבר דומה למדינה שלא התכוננה לקראת צאתה למלחמה מול האויב, כשמדינה מכריזה על מלחמה מול האויב, היא קודם כל נדרשת להכשיר חיילים בכל החזיתות, בחייל הרגלים, בחיל הים, ובחייל האוויר, להכשיר הכוונה היא לתת אוסף כלים על מנת שבשעת המלחמה יהיה להם יכולת התגוננות על מנת לשמור על המדינה ועל נפשם, החיילים הם אתם הפורשים, אילו לא יהיה לכם כלים להתמודדות אתם תפסידו במלחמה.
הדפס מאמר

גם אתה מועמד לקראת פרישה מעבודה? גם אתה לא מוכן לקראת הפרישה? ברור שלא!, איך אדם יכול להיות מוכן לקראת פרישה אם הוא לא התכונן אליה מראש?, הדבר דומה למדינה שלא התכוננה לקראת צאתה למלחמה מול האויב, כשמדינה מכריזה על מלחמה, היא קודם כל נדרשת להכשיר חיילים בכל החזיתות: בחייל הרגלים, הים, והאוויר, להכשיר הכוונה היא לתת אוסף כלים על מנת שבשעת המלחמה יהיה להם יכולת התגוננות על מנת לשמור על המדינה ועל נפשם, החיילים הם אתם הפורשים, אילו לא יהיה לכם כלים להתמודדות אתם תפסידו במלחמה.

כלים להתמודדות מול הפרישה לפנסיה

כפי שראיתם קודם בצעתי דימוי בין מלחמה ובין פרישה, שימו לב גם לקבלת הכלים יש דימוי למלחמה רק שכאן הוא אחר, כאשר מדינה נדרשת להלחם במדינה השכנה לה, היא נדרשת לאסוף נשקים ותחמושת כמו רובים, קליעים, טילים ממטוסים, טילים מאוניות של חיל הים ועוד, התחמושת מסייעת לחיילים להלחם נגד האויב, אם ניקח את זה לרגע לעולם שלנו, אנחנו נבין שאם לא יהיה לנו כלי פרישה נכונים אנחנו פשוט נפסיד בקרב, בפסקאות כאן למטה, אני אסביר מה הפירוש המעשי של הפסד בקרב רק מתוך העולם של הפרישה לפנסיה והיציאה מעבדות לחירות.

בפרישה הפסד בקרב מורכב מכמה אלמנטים: האלמנט הרגשי בו האדם לא מוכן בכלל לפרישה והאלמנט הכלכלי בו אדם אינו יודע להתנהל מול חסכונותיו ומענקי הפרישה שאותו הוא קיבל בעת פרישה מעבודה, כיצד ידע להתנהל אם אין לו את הכלים להתנהלות הרגשית והכלכלית? הפסד בקרב מבחינה כלכלית עלול לגרום לפורש להוציא כל כך הרבה כספים עד שהוא עלול להפסיד את כל הונו ולהישאר במקרה הטוב רק עם קצבת זקנה מהביטוח הלאומי, ובמקרה הרע עם חובות בכיס, מבחינה רגשית ההפסד יכול להיות בחוסר כלי התנהלות עם שאר בני הבית בשעת הפרישה.


אז מה אעשה לא אצא בכלל לפנסיה וזהו

על אפך וחמתך אתה תצא, בגיל שקבע המחוקק אתם תחויבו לצאת לפנסיה, אך אני מודע לכך כי החשש נושף בעורפך בכל יום שאתה יוצא לעבודה, ובלילות המחשבות מתרוצצות בראש, מה אעשה בשעת הפנסיה, מה אעשה ביומיום, וכך חוזר חלילה, ידידי היקר אין סיבה לסבול, הפרישה יכולה להיות אירוע מיוחד במינו, השאלה היא אם התכוננת לפרישה מראש, וקיבלת כלים מעשיים להתמודדות לפני פרישתך מהעבודה, אם לא תלך אל יועץ פרישה קרוב לוודאי שאתה תפסיד במלחמה בדרך לא דרך, אם תלך ליועץ פרישה אתה תצא מלא ביטחון לפרישתך ותנצח.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
 
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות