הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
מי צריך יועץ פרישה? רגע אולי אתה...
מתי נדע שאנו זקוקים לייעוץ? אדם הולך לייעוץ רק כשמגיע למצב כלכלי קשה, ממש כמו בהרגל שלנו כצרכנים ללכת אל רופא השיניים רק כאשר ממש כואב, יש מי שילכו כדי להימנע מכאב עתידי, ויש שילכו כי הם מתפוצצים מכאב, בעצם שנים הלכו לייעוץ, הראשון עשה זאת מבעוד מועד כדי למנוע כאבים מיותרים, האחר עשה זאת רק כאשר ראשו התפוצץ מכאבים, ואלו שני סוגי ההקבלות כלפיכם הפורשים, הקדימו תרופה למכה והתייעצו כבר עכשיו בטרם תגיעו למצב כלכלי קשה.
הדפס מאמר

משמעות המילה יועץ: נותן עצות, עוזר, סגן, מומחה בנושא מסוים, לעוץ הכוונה לתת ייעוץ, לתת עצה, לשמש כנותן עצות, עוזר (במתן עצות), סגן, מומחה בנושא מסוים לייעוץ, לשמש כיועץ, להנחות, לכוון, להדריך, להמליץ, להורות איך לנהוג, יועץ הוא מנהיג דרך, אדם שיכול לצאת יד ביד עם אדם אחר כשהאחר סומך את ידו עליו. מפקיד את כל עתיד עולמו בידיו.

הקדימו תרופה למכה התייעצו עוד היום
מתי נדע שאנו זקוקים לייעוץ? אדם הולך לייעוץ רק כשמגיע למצב כלכלי קשה, ממש כמו בהרגל שלנו כצרכנים ללכת אל רופא השיניים רק כאשר ממש כואב, יש מי שילכו כדי להימנע מכאב עתידי, ויש שילכו כי הם מתפוצצים מכאב, בעצם שנים הלכו לייעוץ, הראשון עשה זאת מבעוד מועד כדי למנוע כאבים מיותרים, האחר עשה זאת רק כאשר ראשו התפוצץ מכאבים, ואלו שני סוגי ההקבלות כלפיכם הפורשים, הקדימו תרופה למכה והתייעצו כבר עכשיו בטרם תגיעו למצב כלכלי קשה.

מסלול הזהב אצל יועץ פרישה
תארו לכם מסלול טיול בו ישנו רק מסלול אחד, והוא ברור מאוד, מואר עם שלטים בכל מקום שמאירים את דרכנו, ומקומיים מקבלים את פנינו ומסבירים לנו דרך, במסלול טיול כזה לא נהיה זקוקים למדריך, שכן גם לבדנו נוכל לפסוע, ליהנות מהטיול ולראות שהרי יש רק מסלול אחד ולא יותר. אז נשאלת השאלה: מי בכלל צריך כאן יועץ?

יועץ פרישה יצילכם מהתרסקות כלכלית-רגשית
תארו לכם כי נזרקתם לג'ונגל ענק כשמסביבכם מפלים וביצות בכל עבר, חיות טרף, מקום שבו כדי לשרוד תהיה חייב פשוט מישהו שמכיר היטב את המקום, כדי שיחזיק בידך ויוביל אותך בדרך הבטוחה, אחד כזה שיש לו מספיק ניסיון, חכמה, ומכיר את הביצה כאילו הוא זה שיצר אותה, אחד כזה שיראה את החיות וידע איזו חיה ניתן לשבת לצידה ומאיזו חיה יש להיזהר, אחד כזה שידע גם ברגעים של מצוקה להרגיע, להסביר ולהוביל אתכם לדרך בטוחה. כמה הייתם מוכנים לשלם למדריך יועץ שכזה? שהרי המחיר עלול להיות מחיר חייכם, כפי הנראה יהיו מי שהיו מוכנים לשלם כמעט כל מחיר עבור מדריך שכזה.

הפנסיה של היום זו לא הפנסיה של פעם
אז פעם היה כאן חסכון פשוט, ומה זה חיסכון פשוט?: אני מפקיד ואני יודע מה מקבל, קרנות הפנסיה הוותיקות שהיה להם אגרות חוב מיועדות, הבטיחו תשואה ולא הייתה כל בעיה לחשב איזה פנסיה צפויה לי, כל החסכונות הפנסיוניים היו פשוטים יותר ושקופים יותר, ניקח בחשבון שפעם הייתה אישה אחת, עבודה אחת, פרישה אחת, קביעות אחת, הכול באחד, והפרישה? היא נתפסה כמשהו סופני, סוף הדרך, הדרך הייתה ברורה!, והיום? עולם החיסכון הפנסיוני, דומה יותר לפארק היורה ומי שמבקש להכין את עצמו לפרישה, לא יוכל ללכת לבדו בבטחה בג'ונגל הפנסיוני, זה המצב זוהי המציאות!, עשרות תוכניות, חוקים ותקנות המתחדשים כמעט מידי יום, הבטחת התשואה שהייתה שהפכה את החיסכון למשהו ברור היא אינה קיימת עוד, במקום זאת קיבלנו קרנות פנסיה שהם דומות לתיקי השקעות, נגמר העידן של מקום עבודה אחד, ובכל מעבר מונחים לפנינו החסכונות שצברנו, הפיתויים ויוקר המחיה עלולים להטעות אותנו ולממש את החסכונות הפנסיוניים שלנו בטרם עת, שלא לדבר על המונח חיסכון שבו אני מרצה וכותב, חיסכון זה כבר משהו אחר, חיסכון לפרישה מחייב במציאות של היום, החזקה בנכסים פיזיים, חיסכון בתנאי האי וודאות של היום מחייב היום פיזור שקול, חיסכון פנסיוני שהוא חיסכון לפרישה מחייב אותנו להיות כמו שומרים בעמדת שמירה, על קצהו של הגבול בו אנו מוכנים ודרוכים ודינאמיים מאוד, מנתחים את המצב והאירועים ומפיקים מסקנות ותופסים עמדות.

 היתרונות של יועץ פרישה עולים על כל מחיר שלא יהיה
עתיד החיסכון הפנסיוני כפי שנראה היום במדינת ישראל הוא בדומה לתחום הבריאות, אם יש לך כסף יהיה מי שידאג לך ואם לא המדינה תהא אחרונה שתתייצב לצדך, וזה בדיוק מה שמביא פונים רבים אלי, היכולות והמקצועיות שמדברות בעד עצמם מביאות פורשים רבים לתכנון פנסיה בצורה מקיפה יותר ואחראית יותר, וזאת לפני שכל פורש מקבל הדרכה אישית כיצד לכלכל מעשיו ולהימנע מפזרנות יתר של הכספים שהתקבלו מהעבודה בה הפורש עבד במשך כל חייו, "היתרונות של יועץ פרישה עולים על כל מחיר שלא יהיה" כך טען אחד מלקוחותיי וזאת לאחר שקיבל כלי התמודדות לקראת פרישה נכונה, גם אתה ואת יכולים לקבל את כלי הפרישה ולהיות מוכנים לקראת פרישה ולחסוך כספים רבים שעלולים להתבזבז לכם בהיעדר תכנון מקיף של החיסכון הפנסיוני שברשותכם שיכולים לקבל מינוף גבוהה.

 כיצד יועץ פרישה יכול לעזור לי?
יועץ פרישה הוא אדם שידע להוביל אותך, יספק יריעה רחבה של ידע ומקצועיות, בכל התחומים הקשורים בטיפול בהכנה לפרישה, תכנוני מס, תכנון פנסיוני, ידע נרחב בתחום הכלכלי, יכולת הבנה וניתוח המצב והתאמתו ליעדים. יועץ הפרישה המתחשב בצרכים שלך יתווה דרך, ייצור שקיפות לנכסים שבבעולתך, ייתן לך הבנה לגבי המונח סיכון, האם כדאי לסכן את כל כספינו או שמא לפזר את כספינו, ובנוסף המשמעות הרבה של עמידה על המשמר הפנסיוני ובדיקות מחמירות חוזרות ונשנות. אז נכון יהיו מי שיגידו שזה המקצוע שלי ולכן אני מרשה לעצמי לכתוב בצורה זו, ואולי זה באופי שלי תשאלו את רופא השיניים שלי, אבל מילים אלו כתובות ומתארות מציאות קיימת, מצב נתון ועובדות היוצרות מתוכן כתוב למציאות קיימת, הג'ונגל הפנסיוני ואפיקי החיסכון מחייבים כיום מדריך בדמות יועץ מומחה לפרישה, זהו לא מותרות אלא חובה אמיתית שכל אדם ימנה לעצמו מומחה פרישה.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות