הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
החזרי מס בפרישה
פרישה זהו אירוע שניתן לכנותו כאירוע טראומתי לכל דבר, המחשבות הרבות שמתרוצצות בראש ורודפות אתכם, חיפוש אחר אינפורמציה, דאגה למילוי הזמן הפנוי שיעמוד לרשותנו, אנחנו לעיתים שוכחים לבדוק את זכאותנו בעיקר במקומות הנראים לנו מורכבים ומסובכים, ריכזנו מקצת מהמצבים בהם יתכן ומגיע לכם החזרי מס על מנת שתוכלו לקבלם בצורה אפקטיבית ויעילה.
הדפס מאמר
החזרי מס בפרישהפרישה זהו אירוע שניתן לכנותו כאירוע טראומתי לכל דבר, המחשבות הרבות שמתרוצצות בראש ורודפות אתכם, חיפוש אחר אינפורמציה, דאגה למילוי הזמן הפנוי שיעמוד לרשותנו, אנחנו לעיתים שוכחים לבדוק את זכאותנו בעיקר במקומות הנראים לנו מורכבים ומסובכים, ריכזנו מקצת מהמצבים בהם יתכן ומגיע לכם החזרי מס על מנת שתוכלו לקבלם בצורה אפקטיבית ויעילה.

במקרה שבו: שנת מס מתחילה בינואר של כל שנה ומסתיימת בסוף דצמבר של אותה השנה, אם פרשתם באמצע השנה ולא היו לכם הכנסות מעבודות אחרות או שהיו נמוכות בהרבה ממה שהשתכרתם לפני מועד הפרישה זהו בדיוק המצב בו כדאי וראוי לכם לבדוק זכאות של החזר מס.

במקרה שבו: פרשתם בסוף שנת המס, לדוגמא אדם שפרש ב- 1.10.2012 הפיצויים שקיבל ייחשבו לשנת המס 2013, כלומר הכנסות שהיו אמורות להיחשב בשנת המס 2012 הועברו לשנת המס 2013, ולכן בשנת המס 2012 הוקטנו ההכנסות בשל מעבר הפיצויים לשנת המס הבאה, זה בדיוק המקרה בו מחכים לפורשים החזרי מס בדוגמא שנתנו, החזר המס ייזקף ל- 2012. אחת הבעיות המרכזיות היא שהאדם שפרש ב- 1.10.2012 דווח על פריסת מס שעשה יגיש רק ב- 2014 על שנת המס 2013, בגין שנת המס 2012 הוא אינו חייב בדיווח כלל, ולכן במרבית המקרים פורשים אינם מכירים את זכותם להחזר מס במקרה המתואר לעיל.

במקרה שבו: פורש קיבל מספר קצבאות/פנסיה ממספר משלמים ולא ביצע תיאום מס, במקרה כזה ייתכן וכל משלם קצבה גבה את שיעור המס המקסימלי, מצב שבו ייתכנו החזרי מס.

במקרה שבו: מגיע לך פטור מריבית מזכה למגיעים לגיל פרישה, אם אתה או בן זוגך הגעתם לגיל הפרישה, ייתכן ומגיע לך פטור נוסף בגובה 35% מ- "הריבית המזכה".

במקרה שבו: מגיע לך פטור מריבית במצב שבו קיים פטור לנכה 100% סעיף 9 (5).

במקרה שבו: יש לכם הכנסות מהשכרת נכס ששימש בעסקכם מעל 10 שנים, מגיע לכם החזר מס.

במקרה שבו: ביצעתם פריסת מס וכפי שנקבע בפסק הדין קרל שבטון, הותרו החזרי מס גם בשנות הפריסה (פטור רפואי 9 (5) מוכר לצורך החזר מס על פריסת מס).

במקרה שבו: פרשתם והחלטתם להמשיך את ההפקדות באופן עצמאי לקופה המזכה בהטבות מס, מגיע לכם החזר מס.

במקרה שבו: מנוהלים תיקי השקעות בבנקים שונים או במנהלי תיקים שונים, ובאחד הצטבר רווח ובאחר הפסד, אלו מצבים שבהם מגיעים החזרי מס.

במקרה שבו: אתה מקבל פנסיה/קצבה חודשית והצטבר הפסד עסקי בר קיזוז.

חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות