הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
30-60-90 לא מה שחשבתם
המציאות הישראלית של אזרחי ישראל לשנת 2012 היא קשה מאוד, זוגות צעירים מוצאים את עצמם עובדים במספר עבודות במקביל ועדיין נשארים עם חור בכיס ומינוס בבנק, וכמובן כמו שאתם יודעים המינוס לא מתכווץ אלא רק גודל עם הזמן ובנוסף גם צובר ריבית והצמדה, המציאות הכלכלית הקודרת מניחה את הנחת היסוד שאם אדם אינו נעזר בהוריו
הדפס מאמר
 

זה באמת לא מה שנראה, אילו אינם מידות גזרה, אלא המציאות הכלכלית החדשה, אם האב החל את הקריירה כבר בגיל 20 הבן במקרה הטוב ב 30, הפרדוקס הוא ששניהם אמורים לפרוש באותו הגיל, כלומר כדי להגיע לצבירות האב, חייב הילד להרוויח לפחות פי שניים מאביו, קחו בחשבון כי תנאי החיסכון הפנסיוני הורעו והרי לכם משימה כמעט בלתי אפשרית. ועוד כך שתוחלת החיים הולכת ועולה מאין יגיעו המקורות? האם הביטוח לאומי יוכל לספק את המחסור? האם בשל כך כדאי לפזר את החיסכון הפנסיוני גם באפיקים פיזיים נדל"ן, אומנות, דברי ערך.


אבא עשיר אבא עני

המציאות הישראלית של אזרחי ישראל לשנת 2012 היא קשה מאוד, זוגות צעירים מוצאים את עצמם עובדים במספר עבודות במקביל ועדיין נשארים עם חור בכיס ומינוס בבנק, וכמובן כמו שאתם יודעים המינוס לא מתכווץ אלא רק גודל עם הזמן ובנוסף גם צובר ריבית והצמדה, המציאות הכלכלית הקודרת מניחה את הנחת היסוד שאם אדם אינו נעזר בהוריו מבחינה כלכלית אין לו זכות קיום!, משמע אם לאדם אין ירושה טובה או אבא עשיר אז קרוב לוודאי שהוא ימצא את עצמו בעוני מכפיר שאינו יאפשר לו זכות קיום במדינת ישראל, וזאת לאור המצב הכלכלי הקשה ויוקר המחיה במדינה.

בספר הזוהר בראשית פרק א' כתוב שלפני שהקדוש ברוך הוא יצר את האדם הוא הגה את רעיון הבריאה ולאחר מכן הניח את היסודות (הכלכליים) שיאפשרו לאדם לחיות כמו: אדמה, פירות, ירקות, בשר ועוד... מה זה קשור למצב הכלכלי? ובכן כיום אנו נמצאים במצב שבו כל אדם שאין לו סיוע כלכלי מהוריו קרוב לוודאי שהוא יקרא בעל נכות כלכלית קרי נכות של ממש שאינה מאפשרת לו לרכוש מזון ודיור הולם, זוגות צעירים מוצאים את עצמם גרים בבית ההורים מה שעלול לגרום לגירושין מהירים כתוצאה ממחלוקות רבות שעלולות להתפתח בין הזוג הצעיר לבין ההורים בבית.
 

העדר ביטחון תעסוקתי העדר חופות.....

מצב אוכלוסיית הרווקים והרווקות במדינת ישראל הולך ונהיה מדאיג משנה לשנה, כיצד יתכן שבעבר גבר ואישה התחתנו בגיל 18-23 וכיום הסטטיסטיקה מראה על הפרש גילאים הרבה יותר מבוגר לערך 30-40 בגיל, אלו שכן הצליחו להתחתן מוצאים את עצמם מהר מאוד מפרקים את התא המשפחתי וזה לא בגלל פמיניזם או חופש בחירה אלא בגלל שמצבם הכלכלי נהיה קשה מאוד, אם בעבר ההוצאות של זוג היו 5,000 ₪ בכל חודש אז כיום הסכום הכפיל ושילש את עצמו מה שאומר שגם זוג נשוי עלול למצוא את עצמו מפרק את התא המשפחתי בעקבות המצב הכלכלי הקשה. רשמו לכם מונח חדש "הורים לנכדים", כבר לא מדובר במודל הסבא והסבתא כפי שאנו הכרנו, אלא הם מחנכים, לוקחים לחוגים, סוגרים חובות, מגשימים חלומות. כאשר אני עוצם את עיניי בהחלט ייתכן כי אם המצב הזה יימשך אנו נראה את המשפחות מתכנסות לגור כבקומונה, פשוט זול יותר, ינהלו משק בית משותף משפחה בע"מ...

יוקר המחיה הוא לא הפרמטר היחיד שמפריע לדור הצעיר להתחתן, כיום נשללה זכאותם של צעירים רבים להרוויח ביושר את שכרם, הדבר נובע כתוצאה מחוסר בביטחון תעסוקתי, הכול הפך וירטואלי, זמני, אין קביעות, אין יציבות ולכן לדור הצעיר אין ביטחון הם לא עצלנים! התנאים הפכו בלתי נסבלים. לא נעים לכתוב אך בני הדור הזה בונים על הירושות, אם הם יאכלו את הירושות מה יאכלו ילדיהם? כפי הנראה אחד את השני.
 

הרעה בחיסכון הפנסיוני מעבר לחסכונות שהם תיקי השקעות:

תנאי החיסכון הפנסיוני הורעו, האמת שלצד כל קרן פנסיה לא יזיק ספר תהילים וזאת כדי לשאת תפילה כי בשעה בה אפרוש יחסך ממני משבר בשוק ההון ותספורת פנסיונית, הרצון להפוך את החוסכים למעורבים הביא לתופעה כי כל חוסך לפנסיה חייב להבין במצב השווקים, הניהול הופך דינמי שינויי בין מסלולי השקעה, התאמת הסיכון למצב ומי עושה כך? איש לא, די להם במשימות היומיומיות של ההישרדות אין את הפנאי, אין איש אמון שיעשה זאת בעבורם.
  

בנקאי פרישה - ההתייעצות עם יועץ המומחה למיסוי ופרישה היא חובה

המצב הכלכלי של היום מחייב כל אחד ואחת מכם להתייעץ עם יועץ מומחה למיסוי ופרישה, על מנת שיוכל לתכנן עבורכם את התמהיל הנכון להשקעה הטובה ביותר, שתוכל לגרום לכם תשואה רבה. יועץ מומחה למיסוי ופרישה יוכל לכוון אתכם ע"י ייעוץ מקצועי ולהחליט באיזה אפיק כדאי להשקיע, וזה ממש לא משנה אם האפיק הוא קרן פנסיה או לרכוש מוצר אומנותי יקר ערך או לרכוש אדמה חקלאית שתוכל להניב לכם תשואה רבה עתידית, זה בדיוק התפקיד של יועץ מומחה למיסוי ופרישה להעניק לכם ייעוץ מקצועי שיוכל לכוון אתכם לעבר המטרה .קרנות הפנסיה הם חיסכון חשוב, אך נדרשת יצירתיות והבנה כי חיסכון הוא כל מה שיכול לשמש אותי בעתיד להנאה מפירותיו .


המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישהחזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות