הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
לפרוש ולא לרדת ברמת החיים – חירות כלכלית לכל החיים
לפני שנים לא רבות התיישבת על כורסת הסלון בביתך ולצדך רעייתך, אחרי שהילדים הלכו לישון צצות להם השאלות, ואוו איך הזמן עובר, והנה בעוד מספר שנים את הילדים יחליפו הנכדים, תגיד היא שואלת יש לך הערכה כמה פנסיה לנו צפויה?, האיש והאישה היו לוקחים את דו"ח קרן הפנסיה הוותיקה, לוקחים את הוותק מכפילים ב- 2 והנה יש להם את אחוז הפנסיה לה הם זכאים, משם הכפילו בשכר המבוטח ובשנייה יש להם אומדן מדויק, ואיך זה אצל הדור הצעיר אלו חברי בקרנות הפנסיה החדשות, שם צריך כדור בדולח, קלפי טארוט, יכולת תקשור עם גופים מהחלל החיצון כי לך תדע איזה פנסיה באמת מחכה לך. ומכאן נולדה התוכנית חירות כלכלית בפרישה.
הדפס מאמר

חירות כלכלית בפרישהלפני שנים לא רבות התיישבת על כורסת הסלון בביתך ולצדך רעייתך, אחרי שהילדים הלכו לישון צצות להם השאלות, ואוו איך הזמן עובר, והנה בעוד מספר שנים את הילדים יחליפו הנכדים, תגיד היא שואלת יש לך הערכה כמה פנסיה לנו צפויה?, האיש והאישה היו לוקחים את דו"ח קרן הפנסיה הוותיקה, לוקחים את הוותק מכפילים ב- 2 והנה יש להם את אחוז הפנסיה לה הם זכאים, משם הכפילו בשכר המבוטח ובשנייה יש להם אומדן מדויק, ואיך זה אצל הדור הצעיר אלו חברי בקרנות הפנסיה החדשות, שם צריך כדור בדולח, קלפי טארוט, יכולת תקשור עם גופים מהחלל החיצון כי לך תדע איזה פנסיה באמת מחכה לך. ומכאן נולדה התוכנית חירות כלכלית בפרישה.

מה עושים: מודעות היא שתוליך אתכם לפתרון, עתידכם בידכם!, בעבר תכנון פיננסי היה נחלת המעט והיה ברובו נסוב על מימון תוכנית החופשה, עכשיו תכנון פיננסי אינו בגדר ברירת מחדל אלא  חובה, ככל שאי הוודאות בתחום הפנסיוני הולך וגדל, ככל שהמוסדות של המדינה יוצאים מהערבות האזרחית, עתידכם הכלכלי בידיכם.
חיסכון לפנסיה הוא לא רק בקרן פנסיה אלא גם בנכסים מוחשיים כמו נדל"ן, אומנות, מטבעות, בעקבות עלייה בתוחלת החיים ישנה חשיבות מכרעת לייצר לנו זרם של תקבולים ממקורות שונים, הכנת התא המשפחתי ובדיקות במצבי לחץ שונים, התהליך רצוף ארוך וברגע שהוא מתחיל עתיד להסתיים בהשגת המטרה.

צעד ראשון: הגדרת היעדים הפיננסים שלכם לפרישה, חשוב שתתנתקו מכל הקלישאות, כדוגמת: סולידי, אין דבר שלא קיים בו סיכון, גם השקעה בפיקדון יומי תחשב כמסוכנת בשעה שהריבית שנקבל אינה נותנת כיסוי על גובה האינפלציה, שלא לדבר על ריבית מעבר לכך, סיכון הוא דבר אישי, וללא סיכון מחושב לא נוכל להגיע לדבר ולכן בהכנת תוכנית אם יילקחו סיכונים הם יהיו מחושבים ומדודים וכאלה שלא יכולים להטביע אותנו במקרה של מצוקה כזו או אחרת,
תמיד יודעים היכן דלת הכניסה אך חשוב לדעת איפה היציאה.

לא לפחד מהפחד: תשאלו את השאלות: מה מצבכם היום מבחינת היערכות ומוכנות, מה הייתם רוצים? לאיזו הכנסה אתם שואפים בפרישה?, האם ישנם פערים, והאם הפערים הם ריאליים וניתנים להגשה, את הכל מעלים על הכתב בדומה לפקודה "חירות כלכלית בפרישה", אל תמתינו אם ישנם פעולות שניתן לבצע בצעו מיד.

בצרות ובשמחות: החיים הם רצף שלם של אירועים, מה שמתחיל בסופו שיגמר, יהיו כאלו שיחוו יותר והיו כאלו שהתמזל מזלם וחייהם נוחים, אך סטטיסטית כאשר שניהם נולדים לכל אחד סיכוי דומה לאירועים הבאים: פטירה, מחלה קשה, פטירת בן זוג, לימודים, העדר תעסוקה, נכות, אובדן כושר, גזירות על החסכונות ,ילדים, אומרים שאלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו ולא רק על המזל לבדו, ולכן ניתן ונדרש להתכונן לכל האירועים המוזכרים ואחרים.

חירות כלכלית בפרישה: תחומים
חסכון, ניהול חוב, ביטוח, מבחני לחץ, השקעות, השכלה, אובדן יכולת השתכרות, מימון פרישה מוקדמת, פרישה, תמיכה בילדים.

חירות כלכלית בפרישה: ניהול סיכונים
עלייה בתוחלת החיים, העברת אחריות מהמדינה לאזרח, אינפלציה, שינויי חקיקה, תנודתיות, נזילות, משברים בשוק ההון, ועוד…

יודעים לקחת כסף, אך האם יודעים כיצד להחזיר? ניהול חוב הוא אחד התחומים עליהם יש להתמקד, אנו נוטים לחוסר הבנה במקורות גיוס אשראי, ניהול חוב נכון יכול להקצות אשראי במידה  ואנו זקוקים ממקורות זמינים וזולים יותר, ניהול חוב הוא הידיעה בכל רגע נתון מה החוב אליו אתם חשופים וכיצד הוא ממומן, מתי יסתיים, חוב טוב: הגורם לזה שהנכס מומן ע"י החוב ובסיום אנו בעלים על הנכס כשהוא נקי מכל חוב.

חיסכון: וויתור על תענוגות בהווה תמורת המחשבה לבטח את העתיד, המציאות היא שאנו חוסכים כל ימי חיינו ומישהו מחליט לבצע לחסכונות תספורות או קרחות, ולכן זה לא חיסכון אלא הימור, תמהיל נכון להבטחת עתידכם בפרישה הוא מיזוג בין חיסכון ממסדי כגון: קרן פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, לבין: נכס נדל"ן, תיקי אוצרות.

נדל"ן פנסיוני: כל אחד יכול, בנדל"ן, אין גיל פרישה
חזון החברה הוא לדאוג לרווחה הכלכלית של אוכלוסיית הפורשים בישראל, נדל"ן יכול לשמש כגשר בתקופה בה פרשנו פרישה מוקדמת ועד לזכאות לקלת הפנסיה מהחסכונות הפנסיוניים שלנו בהתאם לגיל הזכאות, החברה תתאים את הנכס לצרכיה הכלכליים העתידיים של המשפחה,      נדל"ן פנסיוני עוסקת באיתור הנכס בהתאמה לתקציב, מימון, ניהול שוטף (דאגה מחוזה שכ"ד ועד לתשלום החודשי לבעל הנכס). כאן אין גיל פרישה מהיום שאתה מסיים לשלם את המשכנתא שכר הדירה במלואו הופך לחלק מהכנסות לפרישה.

בניית תיק אוצרות משפחתי כל אחד יכול
למה אומנות?: אוכלוסיית העולם הולכת וגדלה ופריטים עם הזמן הופכים נדירים. התאמת תיק האוצרות לתקציב. אפשר להתאים לכל כיס, המימוש ייתכן בכל מקום בעולם, שירותי החברה איתור, ניהול, שימור, מימוש.

רן חובב
נאמן פרישה.

פלאפון: 054-7500-405
חירות כלכלית בפרישה הרצאה
רן חובב אינו יועץ השקעות, עוסק בניתוח טכני ומגמות כלכליות, חובב רן עשוי להיות בעל עניין אישי בנכסים הפיננסים המוזכרים בסקירה זו. אין לראות בנכתב בה הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בגדר דעתו אישית בלבד ואין להיסמך עליה או להסיק כל מסקנה בגין נקיטת פעולות מסוימות, אין להעתיק או לשכתב.
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות