הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
סיבות לדחות את הפרישה
סיבות לדחיית פרישה, בחרתי לפרט לכם מספר סיבות שעלולות לעכב או לבטל החלטה לפרוש, כל אירוע שעליו ארחיב הוא תוצאה של מחקר מעמיק, וכעת אסביר לכם מהם הסיבות לדחיית הפרישה מעבודה.
הדפס מאמר

בחרתי לפרט לכם מספר סיבות שעלולות לעכב או לבטל החלטה לפרוש, כל אירוע שעליו ארחיב הוא תוצאה של מחקר מעמיק, וכעת אסביר לכם מהם הסיבות לדחיית הפרישה מעבודה.

מהם הסיבות לדחיית הפרישה מעבודה?
 1. ירידה בערך ההשקעות: ירידה בערך ההשקעות, היא סיבה שבעקבותיה אדם יבחר לעכב את פרישתו מעבודה, ההון שאנו צוברים אינו אלא חלק חשוב מאוד מכלל הכנסותינו לפרישה, ירידה בגודל ההון תשפיע ישירות על גודל ההכנסה אותה תכננו לתקופת הפרישה.

  הפתרון: באחת ההרצאות שלי אמרתי שמשקיע נבון הוא אדם שמשקיע מה שהוא יכול להרשות לעצמו להפסיד, כלומר גם אם ארע ההפסד אין זה יגרום לו לשנות את תכניותיו, אחת הבעיות העיקריות שאנשים משקיעים בעיקר במה שהם לא מבינים, תכנון ההכנסה הכלכלית לפרישה צריכה להתחיל כבר בגיל 40, מעקב צמוד אחר התפתחות ההון ועל הסכומים עליהם נוכל לקחת סיכון גבוהה יותר, אך גם במקרה של אירוע הפסד נניח טוטאלי לא יעיב על תכניותינו בפרישה, ככל שאנחנו מתקדמים עם הגיל יכולת השיקום שלנו הולכת ומצטמצמת, אין להשוות הפסד בהון של אדם בן 30 שיש לו עוד 37 שנות עבודה, לאדם בן 50, השנים שיש לו לחיסכון לפרישה מועטות יותר ולכן קיים הבדל מהותי בגישת הסיכון בחיסכון לפרישה.
   
 2. הגוזלים שלי עזבו את הקן... זהו שהגוזלים לא עוזבים את הקן, ואם הם עוזבים אז זה יחד עם כרטיס האשראי של ההורים, מומלץ לקרוא קישור למאמר: פרישה? מי בכלל חולם על פרישה? רגע שנייה אולי בכל זאת... מספר הילדים הנשארים לגור בבית ההורים הולך וגדל, תהליך זה גורם להורים לשאת בעלויות מחיה נוספות אותם לא תכננו מראש, עלויות אלו משנות את תזרים ההכנסות הנדרש בפרישה, ובהחלט מהוות סיבה לדחיית הפרישה.

  פתרון: טמון בשיתוף, כלומר אם הילד עובד ועדיין בחר לגור בבית, ניתן ליצור מנגנון של שיתוף בעלויות המחיה, מיסים, מזון, וכל זאת לא בגלל שאין אנו רוצים אותו אלא ההפך הוא ליצור איזון נכון ובריא כדי למנוע לחצים מיותרים.
   
 3. גירושין: לחופש יש מחיר... עלייה בשיעור הגירושין, תופעת הגירושין הופכת כמעט למגפה, אין זה המקום לדון מדוע, אך זהו בהחלט המקום לכתוב כי גירושין הם אחת הסיבות העיקריות בעטיה אנשים ידחו פרישה, ההשפעה הפיננסית יכולה להיות הרסנית, קיטון ברמת הון ההכנסה הצפויה, הוצאות לא צפויות גדולות, ובעיקר תנודות נפשיות.

  פתרון: אז זהו שאני לא מטפל זוגי, אך אני בהחלט יכול לכתוב כי אם התחתנתם יחד תתגרשו יחד, צריך להבין כי רצונות נקם או כל תחושות מהסוג הזה יותירו את שני הצדדים מפסידים, יש לתכנן את החלק הכלכלי באיזון המשאבים המשותפים בצורה הכי יעילה וחכמה, ייתכן ויהיו נכסים שתעדיפו להותיר בבעלות שניכם, בקצרה עשו זאת יחד עם ניסיון למינימום בפגיעה כלכלית.
   
 4. התחייבויות מאוחרות רצון לעלייה בשינוי החיים: תארו לכם כי לקראת גיל 50 החלטתם להגשים חלום ולרכוש את בית החלומות, כדי להגיע ליעד עליכם לקחת חובות, משכנתא הלוואות, שינוי ועלייה ברמת החיים בגיל הקרוב לגיל הפרישה מתכון לדחיית מועד הפרישה.

  הפתרון: לכל אחד החלום שלו, מי שמבקש להגשים אותו בגיל מאוחר ראוי שייקח בחשבון את ההשלכות שיש על תזרים ההכנסות, רק לאחר תכנון קפדני יש לקחת החלטה!, האם יש להשאיר את החלום בגדר חלום ולא להפוך אותו למועקה כלכלית, או שבתנאים שלנו זה יכול לקרות.
   
 5. תכנון כלכלי לפרישה: התרנגול לא שוכח לקרקר, אך לעיתים הוא עושה זאת מאוחר מידי וכבר צהריים, יש לתכנן את הפרישה בהביטי המיסוי והכלכלה לפחות 20 שנה בטרם מועד הפרישה, ממש כמו מבצע צבאי מוגדר, יעדים, מטרות, דרכים, גמישות וזאת עד להשגת המטרה.

  הפתרון: מנה לעצמך יועץ פרישה, אדם שיהיה לך אמון בו ושידע להוביל אותך למחוז חפצך אדם שיהיה מומחה למיסוי, מומחה כלכלי, בעל ידע מקצועי נרחב בכל תחומי המיסוי והפרישה, אדם שתוכל להיות איתו בקשר בכל עת, כך תוכל להיות בטוח כי מצבך מובטח והסיכוי ליישום התוכניות הכלכליות בפרישה וודאי.
   
 6. חלל של זמן: מרבית האנשים לא אוהבים את העובדה, כי אוטוטו יפרשו ופתאום הם מוצאים עצמם בתוך חלל של זמן, בשגרת העבודה הכול מתוכנן ויודע כל אחד באיזו שעה יש להגיע, מתי לעזוב ומתי לאכול,  המפגש החברתי בסך הכול בני אדם הם "חיות" חברתיות שתמיד מצריכות להיות בסביבת אנשים היות והם יצור חברתי ככתוב "לא טוב היות האדם לבדו".

  הפתרון: ארגן לעצמך פעילות חברתית מבעוד מועד, למד מה אחרים עושים, תתחיל למצוא את הדברים שאותם תאהב לעשות ומהם תפיק הנאה ומפגשים חברתיים מגוונים, פעילות בקרב אוכלוסיית הפורשים בישראל מגוונת מטיפוס על הרים ועד קורסים שונים.
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות