הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
באיזה תאריך מומלץ לפרוש מהעבודה
רוצים לדעת באיזה תאריך מומלץ לכם לפרוש מהעבודה? במאמר זה תוכלו לדעת הכול אודות באיזה תאריך כדאי לפרוש מהעבודה כדי שתוכלו לחסוך במס רב שיוכל להיחסך מכם על מענקי הפרישה, אז אם אם רוצים להקטין את שיעור המס על מענקי הפרישה שלכם כנסו למאמר זה וקראו בשקיקה את דברי מומחה פרישה שלכם.
הדפס מאמר

כדי להקטין את שיעור המס על כל מענקי הפרישה והכספים המתקבלים מהעבודה מומלץ לפרוש אחרי 1/10 לאותה שנה וזאת משום שאחרי התאריך הזה מתחילה שנת מס חדשה, וכך גם סכום המס השנתי יהיה לכם הרבה יותר מוקטן מאשר הסכום אותו תצטרכו לשלם במידה ותפרשו בתאריך שלפניו, לכן מומלץ לפרוש אחרי התאריך הנ"ל על מנת שתשלמו פחות מס על מענקי הפרישה.

הסבר על תאריכי הפרישה

30/09 – מי שפרש בתאריך זה או מלפני תאריך זה, קרוב לוודאי שיידרש לשלם מס גבוה, והסיבה לכך היא שמס הכנסה מחשב לא רק את הסכום החודשי שאתם מקבלים אלא מבצע שקלול של הסכום השנתי שאותו קבלתם מהעבודה, מה שיביא למצב של הגדלת הסכום השנתי החייב במס.

1/10 – מי שפרש מתאריך זה והלאה פריסת המס שלו על מענקי הפרישה תהיה הרבה יותר טובה, מהסיבה הפשוטה ששנת המס מתחילה החל מתאריך זה, כך שבפועל התקבולים אותו קיבל העובד משנת המס הקודמת יהיו שייכים לשנה הקודמת, ומתאריך זה החיובים עפ"י פריסת מס יהיו כלפי השנה הבאה, זהו התאריך האידיאלי על מנת שהפורש יוכל לפרוש ולחסוך את המס היקר בפרישה.

האם רק התאריך חשוב בפרישה?
התאריך הוא לא הדבר היחידי בפרישה, לקראת פרישה חשוב לקבל כלים שיסייעו לכם לקבל החלטות שעלולות להיות גורליות בעת הפרישה, העבודה ששחקה אתכם כל השנים מסתיימת וכעת עומד לכם מצב חדש שנקרא פרישה שמביאה איתה עולם שלם השונה במהותו מהעולם התעסוקתי בו התרגלתם לעבוד במסגרת מסוימת במשך כל יום מחדש, לפרישה יש השלכות רבות בתחומים רבים כמו: בתחום הזוגי, המשפחתי, הכלכלי, הבינאישי, ניהול הזמן, והשלכות נוספות שהם לרוב לא פשוטות עבור פורשים, ולכן מה שמומלץ לעשות זה לגשת אל יועץ פרישה ולהתייעץ עמו בקשר לכך.

פרישה מוקדמת בזבזנות מוקדמת
מניסיון רב שנים עם פורשים, פורש שפרש מוקדם מעבודתו לרוב מבזבז כספים רבים יותר מאשר אותו פורש שפרש מאוחר מעבודתו, אז נכון הפורש פרש בגיל X שהוא מוקדם, אז ברור שהוא יבזבז כספים רבים יותר מאשר הפורש המבוגר יותר שפרש בגיל X, אך בבואנו למדוד סוגיה זו אנו צריכים לשאול את עצמנו עד כמה אנחנו חסכנים? מהו השלב בו אנו יכולים להתחיל לפזר כספים? ובכן השאלות הללו הם שאלות לא פשוטות שיש צורך בתכנון מקיף של כל המצב הכלכלי של כל פורש בנפרד, אך מה שניתן כן לומר זה שחשוב מאוד לתכנן את כלכלתכם בקפידה במיוחד בגיל פרישה.

בשביל מה לי לחסוך זה גם ככה סוף החיים שלי
אחת הטעויות של פורשים היא לצאת מנקודת ההנחה שזהו הם כבר לא יחיו עוד הרבה זמן, תוחלת החיים הארוכה שבמדינת ישראל מאפשרת לחיות עד גילאים מאוד מופלגים שנעים לערך בין הגילאים 75-90 ויותר, קחו לדוגמא פורש שפרש בגיל 67 והגיע לגיל 95 בשיבה טובה כמובן, השנים שנותרו לו הם 28 שנה, הבזבוז אחר הנאות החיים והתפנוקים המוגזמים הביאו את הפורש המבוגר לידי מצב של סדום ועמורה, היות והפורש יצא מנקודת ההנחה שנשאר לו גג עד גיל 80-85 לחיות, אף אחד לא יודע מתי יסתיימו החיים שלו, ולכן אל לנו לצאת מאותה נקודת הנחה זו השגויה מיסודה.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות