הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
לפרוש עשיר – מספר צעדים פרקטיים בדרך לחירות כלכלית בפרישה
לפרוש עשיר – מספר צעדים פרקטיים בדרך לחירות כלכלית בפרישה, חסוך מוקדם ככל שתוכל וחסוך כמה שיותר כסף מאידך זה אף פעם לא מאוחר, ככל שתתחיל מוקדם יותר כך תוכל להנהיג מדיניות ניהול גמישה יותר בלקיחת סיכון מחושב, בניית תיק כלכלי לפרישה ככל שנתחיל מוקדם יותר נוכל להגיע לתוצאות טובות יותר.
הדפס מאמר

 1. חסוך מוקדם ככל שתוכל וחסוך כמה שיותר כסף
  מאידך זה אף פעם לא מאוחר, ככל שתתחיל מוקדם יותר כך תוכל להנהיג מדיניות ניהול גמישה יותר בלקיחת סיכון מחושב, בניית תיק כלכלי לפרישה ככל שנתחיל מוקדם יותר נוכל להגיע לתוצאות טובות יותר.
   
 2. הקצב סכום חודשי ייעודי לחיסכון לפרישה
  כמה? כמה אתם יכולים להקדיש לחיסכון חודשי שאינו ממקור עבודה, על מה תהיו מוכנים לוותר על מנת לייעד את הכספים לטובת חירות כלכלית בפרישה?, חייבים להגדיר סכום אחר מראש, ויעדי גידול בסכום, סכום זה יש לפזר בין האפיקים השונים.
   
 3. הכן תוכנית ברורה תחת שם הקוד "חירות כלכלית בפרישה"
  תוכנית זו כוללת יעדים ברורים: עזרה בלימודים של הילדים, חתונות, עזרה, יש לרשום את הכול בצורה ברורה ושקופה שתיתן המחשה ברורה ומציאותית להיכן יש לנווט את הספינה. לכל חיסכון לפרישה חייב שיהיה בו חזון, יעדי מימוש. היעדים חייבים שהיו מציאותיים, והם מתבססים בעיקרון על צפי גידול ההכנסות מול אותם היעדים שהצבתם, דוגמא מהי ההכנסה החודשית נטו אליה אתם שואפים כשתפרשו?
   
 4. לא על המעסיק לבדו
  בכל הקשור אין להסתמך רק על החיסכון הפנסיוני הקיים במקום העבודה, ראוי שכחלק מאותו תקציב חודשי אותו הקצבתם לפרישה יהיה מופנה לקופות פנסיוניות, הגברת סכום הקצבה הצפוי, חיסכון פנסיוני פרטי יוכל דרמטית לשנות את רמת חייכם בפרישה. בו בדרך תוכלו לנצל הטבות מס בהפקדות עצמאיות תחת תביעת החזר מס מגיע.
   
 5. פיזור, פיזור
  הכוונה בפיזור אינה פיזור בין בתי השקעות, דוגמא אם ב- 2008 היו לך שתי חסכונות פנסיוניים בשני בתי השקעות, שניהם ירדו באותה השנה עשרות אחוזים, מה הועיל הפיזור בין מנהלים כלום!!, פיזור הוא אינו בין מנהלים אלא בין אפיקים!!, תכנית כלכלית חכמה  לפרישה נמצא בתוכה: אג"ח, מניות, אדמה חקלאית, אומנות, ועוד.
   
 6. מניות כמנוע צמיחה לטווח ארוך
  חלק מהסכום אותו ייעדתם לחיסכון לפרישה יהיה מופנה לבניית תיק השקעות מנייתי לפרישה, ככל שתתחילו מוקדם יותר ככה תוכלו לרשום הישגים מרשימים יותר, בעידן תעודות הסל ותחת ייעוץ מקצועי אפשר ליצור תמהיל ברכיה חודשית לשם הדוגמא חיסכון 15 שנה 500 ₪ לחודש, תשואה ממוצעת 10% על פני הטווח יהיו שווי ערך  250,000 ₪ סכום לא מבוטל.
   
 7. התנתק מקלישאות, חקור לעומק, קח פיקוד
  סיסמאות כגון "אני סולידי", "אני כבר מבוגר למניות" אינם אלא סיסמאות חלולות, לכל אדם קיימת רמת הסיכון שיוכל לקחת, ולכל אחד ניתן להתאים תמהיל שינוהל דינאמי ויספק ויתאים לרמת הציפיות ורמת הסיכון שהוגדרה מראש, אל תלך שולל אחר סיסמאות. זכור התבצרות רק באגרות חוב בתנאי אינפלציה יש בה את הפוטנציאל לשחוק את כוח הקניה שלכם.
   
 8. מיסוי מיסוי מיסוי ,תכנון מס פנסיוני לפרישה
  הלכות המס הם כהלכות הגמרא הבקיאים בהם יכולים לייצר תשואה עודפת ומשמעותית, בכל בניית תיק "חרות כלכלית בפרישה" יש לבצע זאת עם תכנון מס מתאים, השווי הכלכלי של תכנון המס יכול להיות גם מאות אלפי שקלים בגיל פרישה.
   
 9. תעסוקה לאחר פרישה מעבודה
  פרישה אינה אומרת יציאה מלאה ממעגל העבודה, היא בהחלט מלמדת על הורדת הרגל מדוושת התעסוקה המלאה, אם יש לך תחביב או עיסוק שיכול להפוך בהמשך
  ל- Part time job יש בהחלט לצעוד בכיוון, המשימות של הפרשים היום אינם מסתפקות אך ורק במימון עצמם, אלא לרוב גם של המעגל הקרוב אליהם, "הורים לנכדים".
   
 10. הכנת תקציב לפרישה מעבודה
  הכנת תקציב תמיד נשמעת כעול ומטלה שאין בה ערך, מי שעשה יעיד, כוח פלא הוא, הכנת תקציב תיתן שקיפות אמיתית להוצאות שלנו בפרישה, תוכל גם לרשום את ההכנסות וההוצאות מכל הסוגים, אני עצמי מתנהל עם תקציב כבר יותר מעשור ויכול להעיד על עוצמתו של התהליך.
הזמן עכשיו ייעוץ בבניית תוכנית כלכלית לפרישה
פלאפון:
054-7500405
טלפון: 072-222-3339
דוא"ל:
hovavran@gmail.com
הקלק כאן כדי להגיע לטופס יצירת קשר: רן חובב מומחה למיסוי ופרישה


רן חובב אינו יועץ השקעות, עוסק בניתוח טכני ומגמות כלכליות, חובב רן עשוי להיות בעל עניין אישי בנכסים הפיננסים המוזכרים בסקירה זו. אין לראות בנכתב בה הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך, והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בגדר דעתו אישית בלבד, ואין להיסמך עליה או להסיק כל מסקנה בגין נקיטת פעולות מסוימות, אין להעתיק או לשכתב.
 
 
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות