הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
פרישה לגמלאות עובדי מדינה
המאמר פרישה לגמלאות לעובדי מדינה יעסוק בהיבטים של הזכויות המגיעות לכם כעובדי מדינה, עובדי מדינה רבים אינם יודעים מהן זכויותיהם בשעת פרישה מהעבודה, אי לכך נכתב
הדפס מאמר

פרישה לגמלאות עובדי מדינההמאמר פרישה לגמלאות לעובדי מדינה יעסוק בהיבטים של הזכויות המגיעות לכם כעובדי מדינה, עובדי מדינה רבים אינם יודעים מהן זכויותיהם בשעת פרישה מהעבודה, אי לכך נכתב מאמר זה על מנת להציג עבורכם את זכויותיכם השונות בעת פרישתכם מהעבודה, חשוב להבין שישנם תיקונים בחוק שעלולים להשתנות בכל עת, לכן חובה להתעדכן כל הזמן או לחילופין לגשת אל יועץ פרישה מומחה בכדי לקבל תשובות לשאלות מקיפות יותר העוסקות בתחום הפרישה והגמל לעובדי מדינה.

מי מוגדר כעובד מדינה
עובד מדינה מוגדר כ- "עובד מדינה" באם הוא עובד באחד מהמקומות הבאים: רשות המיסים, בתי חולים, משרדי קליטה, משרדי ממשלה, משרד החינוך, בתי המשפט, המוסד לביטוח לאומי, פקידים במשרד הפנים, רופאים במשרד הבריאות, כלכלנים במשרד האוצר, שירות בתי הסוהר, משטרה, עובדי רשויות מקומיות (עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות), וכל אדם אשר המדינה העמידה לרשותו משרה המיועדת בשירות המדינה.


מה מגיע לי בעת הפרישה כעובד מדינה
בעת הפרישה מגיעות לך הפורש הזכויות הבאות: פנסיה חודשית, מענקי פרישה, פדיון ימי המחלה, פדיון ימי החופשה שנצברה לזכותך, וכספים נוספים שנצברו לזכותך בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות, חשוב להדגיש שעל מנת לבדוק לעומק את הזכויות נדרש להתייעץ עם יועץ פרישה.

הפחתת מסים על מענקי פרישה
לתאריך הפרישה יש משמעות רבה שיכולה לגרום לכם או להרוויח או להפסיד, כוונתי כאן היא שאם החלטתם לפרוש אחרי התאריך 1/10 אתם תרוויחו את המסים הרבים שהיה עליכם לשלם כתוצאה מהשילומים של מענקי פרישה, עדיף לפרוש לאחר תאריך זה היות ושנת פריסת המס מתחילה לאחר תאריך זה, אם פרשתם לפני התאריך 30/9 תצטרכו לשלם יותר מסים על מענקי הפרישה שלכם, לכן חשוב מאוד לבדוק עם אחד המנהלים אם ישנה אפשרות לפרוש קצת אחרי התאריך על מנת שתוכלו להרוויח את כספי הפרישה ולשלם כמה שפחות מסים על הכספים המגיעים לכם.

החזרי מס לעובדי מדנה
פורש משירות המדינה? אולי אתה זכאי להחזרי מס! בדוק זכאותך עוד היום!, פורשים רבים משירות המדינה אינם יודעים על האפשרות בה הם שילמו מסים רבים, ניתן לבדוק את האפשרות לקבלת החזרי מס לקראת פרישה כאשר יש את כל המסמכים הנדרשים על מנת שניתן יהיה לחשב את החזרי המס במידה והפורש זכאי להם, מהצעד הזה תוכלו להרוויח כספים רבים, ואף לקחת את כל מענקי הפרישה והכספים ולהשקיע אותם באיזשהו נכס שיניב פירות לטווח ארוך, או לחילופין להשקיע אותו במקומות אשר יספקו לכם תשואה עתידית רבה שתוכל להכניס לכם כסף לטווח ארוך.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
 
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות