הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
פריסת מס
פריסת מס זוהי פריסה בה כל כספיי הפיצויים ומענקי הפרישה מהעבודה נפרסים על פני מספר שנים (מקסימום 6 שנים) על מנת להקטין את שיעור המס אותו תצטרכו לשלם בעת הפרישה עבור כספים שיגיעו אליכם מהפיצויים וממענקי
הדפס מאמר
פריסת מס
פריסת מס זוהי פריסה בה כל כספיי הפיצויים ומענקי הפרישה מהעבודה נפרסים על פני מספר שנים (מקסימום 6 שנים) על מנת להקטין את שיעור המס אותו תצטרכו לשלם בעת הפרישה עבור כספים שיגיעו אליכם מהפיצויים וממענקי הפרישה מהעבודה. לתאריך הפרישה יש משמעות רבה מאוד אם פרשתם קרוב לסוף שנה לערך בחודש יולי אז שיעור המס אותו תצטרכו לשלם יהיה גבוה בהרבה מאשר פרישה בתחילת שנה חדשה, לכן חשוב מאוד להבין את האלמנט הזה משום שככה תוכלו לשלם כמה שפחות מס ע"י פריסת כספי הפיצויים והמענקים שאתם תקבלו מהעבודה למספר שנים.

עיקרון הפריסה הוא: על כל 4 שנות עבודה שעבדתם מגיעה לכם שנת פריסה אחת ומקסימום עד 6 שנות פריסה ולא יותר!, הפריסה הזו תקל על גובה המס שתצטרכו לשלם על כספי הפיצויים ומענקי הפרישה שקבלתם מהעבודה כך שתוכלו לחסוך כספי מס רבים שהייתם נדרשים לשלם למס הכנסה בעקבות פריסת הכספים למשך זמן רב, אז נכון תקבלו את הכספים למשך זמן רב אך זה משתלם משום שככה אתם תקבלו את הכספים המגיעים לכם עם שיעור מס מופחת בצורה המשתלמת ביותר.

מה מותר בפריסה במדינת ישראל:

  • 8 (א) פריסת דמי מפתח חייבים.
  • 8 (ב) הפרשי שכר כדוגמת פדיון ימי חופש ניתן לפרוס כפריסה לאחור, והיוון קצבאות ניתנים לפריסה עד 6 שנים לאחור או 6 שנים קדימה.
המבצע פריסת מס חייב בדיווח על כל שנת פריסה, החלק היחסי בפריסת המס יחשב כהכנסה חייבת לאותה שנת מס, הפריסה לא נחשבת כמקור הכנסה מהעבודה 2 (2) לפקודה והיא לא ניתנת לקיזוז כנגד הפסד עסקי, פסק הדין קרל שבטון קבע כי נכות לפי סעיף 9 (5) מוכרת על שנות הפריסה והפורש יהיה זכאי להחזרי מס מלאים ועד לתקרה הנקובה בסעיף 9 (5) לפקודה.

פריסת מס קדימה: פריסת מס קדימה לרוב מתבטאת בפריסת מס כאשר יש איזו שהיא הפחתה בהכנסות של העובד, קרי אם יש הפחתה משמעותית בשכר אותו מקבל העובד לאותה השנה או לחילופין שהוא צמצם באופן משמעותי את הכנסותיו עדיף לו לפרוס את הכספים קדימה וזאת על מנת שהוא יוכל להפחית את שיעור המס שלו על הפיצויים ומענקי הפרישה שהוא צריך לקבל.

פריסת מס אחורה: פריסה אחורה מתאימה לאדם שמתכוון להמשיך לעבוד בעבודה אחרת עתידית, וגם מתאימה עבור מי ששכרו גדל לקראת תום הפרישה והוא מתכוון לצאת לפרישה באותה השנה ככה שעדיף לו לבצע פריסת מס אחורה על מנת ששיעור המס בפריסה אחורה יהיה קטן.

חשיבות מועד תאריך לפרישה:
קביעת שנת הפריסה הראשונה תלויה בתאריך הפרישה, מי שפרש עד ולא כולל 30/9 כל שנת הפריסה הראשונה תהא השנה שבה פרש. מי שפרש מ- 30/9 כולל שנת הפריסה הראשונה
תהיה שנת המס הבאה. גובה הסכום הנפרס לא צמוד למדד והוא מדווח נומינאלי.

התייעצות עם מומחה למיסוי ופרישה:
בכול שנה ושנה פורשים אלפיי עובדים מהעבודה בהגיעם לגיל הפרישה המיוחל, לכל פורש יש זכויות ואכן גם לכם קוראי המאמר הנכבדים יש זכויות, אז פנו עוד היום אל יועץ המומחה למיסוי ופרישה על מנת שידריך אתכם צעד אחר צעד, כיצד לנהוג בעת פרישתכם מהעבודה, אלפיי אנשים כבר חסכו כספים רבים בהתייעצות קטנה עם המומחה למיסוי ופרישה רן חובב, גם אתם יכולים לחסוך כספים רבים ע"י קבלת חוגי ביית בתחום
אימון אישי לפרישה ע"י מקצוען אמיתי שיוכל להעניק לכם מגוון רחב של פתרונות בתחום המיסוי והפרישה וכמובן להדריך ולכוון אתכם בצורה יעילה ואפקטיבית על מנת שתוכלו לצאת לפרישה בשלוות נפש וברוגע מוחלט ואף לחסוך כספים רבים שיועדו אליכם.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות