הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
עדכון חקיקה – משיכת כספים מקופה לפיצויים
פרישה וכספי פיצויים - המציאות לפני תיקון 3 (עד לינואר 2008): פורש שכספי הפיצויים שלו מופקדים בקופת גמל יכל לשלם את המס מתוך כספי הפיצויים שבקופה, ולהותיר את יתרת הכספים בניכוי המס בקופה, בתנאי נזילות מלאה. התאפשר לו בכל רגע שירצה למשוך משיכות, אם לשיעורין
הדפס מאמר

עדכון חקיקה – משיכת כספים מקופה לפיצוייםהמציאות לפני תיקון 3 (עד לינואר 2008):
פורש שכספי הפיצויים שלו מופקדים בקופת גמל יכל לשלם את המס מתוך כספי הפיצויים שבקופה, ולהותיר את יתרת הכספים בניכוי המס בקופה, בתנאי נזילות מלאה. התאפשר לו בכל רגע שירצה למשוך משיכות, אם לשיעורין או את כל היתרה, ללא חיוב במס הכנסה.

מתיקון 3 (תיקון 3 חל מינואר 2008) נוצרה מציאות חדשה:
בעיתוי בו שולם המס קיבלה הקופה מעמד חדש, הכספים לאחר ההתחשבנות נחשבו כאילו הופקדו מחדש במעמד עצמאי, הפקדה חדשה כפופה לתיקון 3 הקבע כי הפקדות חדשות החל מינואר 2008 הם לקצבה, כתוצאה מכך נוצר מצב חדש שהכספים שלאחר התחשבנות מס נסגרו לקצבה, מצב של אבסורד, אם עמית היה מבקש את כספו ולאחר ששילם מס רב עליהם היה עליו לשלם מס במקור של 35% על יתרת הכספים, או היה עליו לקבל קצבה כאשר כדאיותה מוטלת בספק.

התיקון החדש בחוק:
הפורש ישלם את המס מתוך הכספים בקופת הגמל, לאחר תשלום המס יוכל להותיר את הכספים בקופה, ולא יהיה חייב למשוך את הכספים, הכספים יישארו בקופה בתנאי נזילות מלאים, הפורש יוכל למשוך משיכות לשיעורין, או את כל היתרה ללא חיוב במס הכנסה, אם ירצה מתוך רצונו החופשי, ולאחר שבדק ומצא יוכל לקבל מכספים אלו קצבה פטורה ממס או לקבל תשלומי אנונה מהקופה פטורים ממס גם כן, ובכך לשמר את היתרה בנזילות מלאה.

פתח לתכנון עתידי:
ישנם קופות מבטיחות בחוזה מקדם קצבה, ככל שתוחלת החיים הולכת ועולה, אתה עולה "המקדם הבטחת מקדם" תבטיח קצבה גבוהה יותר, בשנות ה- 80 מקדם הקצבה היה 144 היום 200 מגמה זו תימשך. חשיבות קריטית לגובה הקצבה, נכון לומר שאם בטרם או בסמוך לתשלום המס להעביר לקופות המבטיחות מקדם, לאחר התשלום יישאר הכסף בתנאי נזילות, זכרו לקופה מקדם קצבה מובטח בחוזה, אם בעתיד יבחר הפורש לקבל קצבה יקבל אותה מהמקדמים שניתנו לו בחוזה, עלייה בתוחלת החיים לא תשפיע על המקדם המובטח והקצבה תהיה גבוהה יותר ופטורה ממס. גם אם יש לו קצבה מחיסכון פנסיוני אחר.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
לייעוץ או כל שאלה אתם מוזמנים ליצור קשר טלפוני
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל-אביב
טלפון: 054-7500405חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות