הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
לפרוש עשיר: כמה כסף אתם צריכים כדי לפרוש ולא לרדת ברמת החיים?
לפרוש עשיר: כמה כסף אתם צריכים כדי לפרוש ולא לרדת ברמת החיים? הסכום שאתה צריך לפרוש גם תלוי בנסיבות האישיות שלכם ומטרות מוגדרות, מצב אישי ותוכניות אישיות כמו האם יש לך ילדים? יש לך חוב? האם אתם מתכננים לחיות ללא מחר ביום שתפרשו או לפרוש ולחיות חיים צנועים? הסכום לו תהיה זקוק יכול להשתנות במידה רבה בהתאם לתשובות שלך לשאלות אלו, ואני מציע כי תמנה לך בנקאי פרישה כדי לקבוע כמה כסף תצטרך כשתפרוש, תהיה חייב להעריך את ההוצאות הצפויות לך בעת הפרישה, כולל הכנת תזרים מזומנים צפוי המתבסס על תוכניות הפנסיה הקיימות, ללא של בזה שהוא קריטי בהבנה לא נדע היכן אנו מנווטים? האם קיים קשר ריאלי בין הציפיות הקיימות לבין החסכונות אחת הדרכים עליהם אני ממליץ כדי לדעת ולהעריך כמה תזדקקו, הוא תחילה לערוך תזרים מזומנים עכשווי, (קישור לגיליון) ולאחר מכן
הדפס מאמר

איך לפרוש עשיר מהעבודההמעיז מרוויח הכול כי הוא גם מסכן הכול
הסכום שאתה צריך לפרוש גם תלוי בנסיבות האישיות שלכם ומטרות מוגדרות, מצב אישי ותוכניות אישיות כמו האם יש לך ילדים? יש לך חוב? האם אתם מתכננים לחיות ללא מחר ביום שתפרשו או לפרוש ולחיות חיים צנועים? הסכום לו תהיה זקוק יכול להשתנות במידה רבה בהתאם לתשובות שלך לשאלות אלו, ואני מציע כי תמנה לך בנקאי פרישה כדי לקבוע כמה כסף תצטרך כשתפרוש, תהיה חייב להעריך את ההוצאות הצפויות לך בעת הפרישה, כולל הכנת תזרים מזומנים צפוי המתבסס על תוכניות הפנסיה הקיימות, ללא של בזה שהוא קריטי בהבנה לא נדע היכן אנו מנווטים? האם קיים קשר ריאלי בין הציפיות הקיימות לבין החסכונות אחת הדרכים עליהם אני ממליץ כדי לדעת ולהעריך כמה תזדקקו, הוא תחילה לערוך תזרים מזומנים עכשווי, (קישור לגיליון) ולאחר מכן.

לענות על מספר שאלות נוספות כמו:
  1. מהו שכר הנטו שלך עכשיו?
  2. אילו הוצאות מכוסות על ידי המעסיק שביום בו תפרוש תצטרך לשלם בעצמיך?
  3. אילו הוצאות נוספות שתרצה לתקצב, הוצאות חריגות צפויות לך כשתפרוש? טיול שחלמת, הובי שתמיד רצית, ביטוחים סיעודיים ועוד...
  4. באיזה גיל תרצה לפרוש?
  5. האם אתה מקפיד בחיסכון חודשי קבוע שלא דרך העבודה והמוגדר לצרכי פרישה?
  6. האם יש לך הוצאות אשר יופחתו כאשר תפרוש? כמו שמן נסיעה לעבודה?
  7. האם בדקת איזו הכנסה צפויה לך מתוכניות הפנסיה הקיימות במקרה: מוות, נכות, פרישה?
  8. האם הקדשת מזמנך לתכנון מיסוי פנסיוני?
  9. הערכה כמה זמן תהיו בפנסיה, הארכת תוחלת חיים = כסף
  10. האם מינית יועץ מומחה בפרישה?
אחת מכללי האצבע אומרים כי תהיה זקוק לפחות ל- 85% מהכנסתך נטו לפני שפרשת, זאת בהנחה שאין לכם חובות, משכנתאות, ומצב בריאותכם תקין, כמובן שהכול אישי.
זכרו שלקצב האינפלציה קיימת השפעה אדירה על הסכום המוערך  לך בפרישה, על פי נתונים סטטיסטיים, אדם שפרש עם 48,000 $ בשנת 1991 היה צריך כמעט 80,000 $ כדי לקבל את כוח הקנייה אותו רק 20 שנים מאוחר יותר.

תחשיב הפוך: אחת השיטות בהם אני עושה שימוש לבקש מבני הזוג לומר, איזו הכנסה נטו היו רוצים לייצר בפרישה? לאחר התשובה יש לפנות מיד לנכסים הפנסיוניים הקיימים, לבדיקה.
לבדוק איזה סכום צבור צריך להיות בגיל פרישה כדי לקבל את ההכנסה לה הם מצפים, את החוסר יש להשלים בחיסכון עצמאי. לאו דווקא בקופות ממסדיות, אך יש להיות ערים לחוסר ולחתור למילוי החסר.

להתאים את הרצוי למצוי: אם תגיעו למסקנה כי עלולות להיות הוצאות צפויות גבוהות ממה שחשבתם, כמו הרצון לעזור לגוזלי הבית, ברכישת דירה, לימודים ועוד, ייתכן שכבר עכשיו יהיה צורך לעשות התאמה ברמת החיים וההוצאות כדי לעמוד ביעדים אלו.

חינוך לחיסכון משפחתי: חלק מההוצאות והיעדים שיש לעמוד בכל חודש, ולא בגדר נזיל=נדיף, בכל פעם שרוצים לשפץ משהו לנסוע לחו"ל מיד פונים לחסכונות הזמינים, ואז מישהו מתישהו יתעורר וישאל: "רגע איך זה קרה? שלא נשאר מהחיסכון דבר", יש לראות בעמידה ביעדי החיסכון בדיוק כמו התחייבות למשכנתא.

אז כמה כסף תזדקקו לכשתפרשו?
מי מכם שישב ויעשה את הכתוב יוכה בתדהמה, זה עלול להיראות כמעט משימה בלתי אפשרית, מניסיון אני כותב לכם אפשרי ועוד איך אפשרי.

הזמן עכשיו ייעוץ ותכנון כלכלי לפרישה
פלאפון:
054-7500405
טלפון: 072-222-3339
דוא"ל:
hovavran@gmail.com
הקלק כאן כדי להגיע לטופס יצירת קשר: רן חובב מומחה למיסוי ופרישה


רן חובב אינו יועץ השקעות, עוסק בניתוח טכני ומגמות כלכליות, חובב רן עשוי להיות בעל עניין אישי בנכסים הפיננסים המוזכרים בסקירה זו. אין לראות בנכתב בה הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך, והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בגדר דעתו אישית בלבד, ואין להיסמך עליה או להסיק כל מסקנה בגין נקיטת פעולות מסוימות, אין להעתיק או לשכתב.
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות