הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
בנקאות פרישה
הנכסים הפנסיוניים שלנו הם נכסים בהם אמור להיות מושקע מאמץ רב במשך השנים, בדומה הדבר לגידול וטיפוח ילדים, ככל שנעשה זאת טוב יותר ובצורה מעמיקה וחכמה יותר, כך הנכסים הפנסיוניים יקנו לנו חירות כלכלית רבה בתקופת הפרישה.
הדפס מאמר
בנקאי פרישההנכסים הפנסיוניים שלנו הם נכסים בהם אמור להיות מושקע מאמץ רב במשך השנים, בדומה הדבר לגידול וטיפוח ילדים, ככל שנעשה זאת טוב יותר ובצורה מעמיקה וחכמה יותר, כך הנכסים הפנסיוניים יקנו לנו חירות כלכלית רבה בתקופת הפרישה. אנחנו רצים אל החופה ומיד לאחר מכן אל המשכנתא ואז נדמה לנו שזהו את שלנו עשינו ועכשיו עלינו לעמוד בתשלומים, להיות חלק ממרוץ המטורף של החיים והכל כבר יסתדר מאליו, ואז בגיל 50 אנחנו נזכרים שאנחנו כבר לא צעירים כמו שהיינו, וכנראה שמתי שהוא נצטרך לפנות את כיסא המשרד, אותו אני מכנה שלב המודעות הנה באה הארה ואתה מתעורר בלילה ושואל את עצמך רגע מה בדיוק יש לי? איזו הכנסה צפויה לי לכשאפרוש? פתאום אתה נזכר שקראת פעם באיזו כתבה כי כדאי את קרן השתלמות להשאיר ולא למשוך בכל תקופה נתונה, אבל מי אז חשב על הפרישה? מי בכלל היה שם כדי לתת לך אלטרנטיבה, הנתון מראה כי ל- 56% כלל אין להם מושג מה צפוי להם בפרישה, מי היה שם כדי להזהיר אותך?

ואילו רק היה לך בנקאי פרישה.

הנכסים הפנסיוניים שלנו חשופים מדי יום ביומו לסיכונים, תשואות, איכות ניהול, איכות שרות, חקיקה, רגולציה, אז נניח שרכשת את הרכב הכי מפואר, אבל אין לך האפשרות למלא דלק נו ו? האפשרות למלא דלק היא תזרים שוטף, אנלוגיה תזרים הכנסות בפרישה.

האחריות והתפקידים המוטלים על בנקאי פרישה, הדגש הוא ידע מקצועי ותודעת שרות   

 1. טיפול הוליסטי מקיף
 2. הכרת כושר השתכרות ופיתוח קריירה עתידית במונחים כלכליים-אומדן זהו חשוב מאוד!
 3. תכנון מס מקדים בבניית מודל פנסיוני-המטרה להפחית את תשלומי המס בפרישה
 4. הכרה מעמיקה עם אפיקי החיסכון הקיימים
 5. בניית מערך הגנתי ביטוחי חכם והתאמתו שנים קדימה (חיים, סיעוד, בריאות)
 6. ניהול אקטיבי של החיסכון לפרישה וחיסכון הפרט
 7. שומר הסף בודי גרד פנסיוני - זה שיבקש ממך אלטרנטיבה למשיכת קרן השתלמות, ויעזור לך במציאת פתרונות
 8.  קביעת מטרות ויעדים
 9. שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים להמחשת קצב ההתקדמות תוכנת "מחקר בפרישה"
 10. שליחת דוחות עדכניים תכנון מול ביצוע
 11. זמינות ורמת שירות גבוהה ומפגשים אחת לרבעון
 12. ייצוג ברשויות המס: מס הכנסה, ביטוח לאומי ואחרים  
חשוב לציין כי התהליך עתיר זמן, ייתכן ויתחילו אותו שניים וכל אחד יסיים בנפרד, גם בנקודות הללו תפקיד מכריע וחשוב לבנקאי פרישה.

בנקאות בפרישה נחלקת לטווח גילאים  

תחילת חיסכון ועד לגיל 50: בנקאות בפרישה שלב ההאצה, זוהי התקופה בה אנו משקיעים את מירב האנרגיה לתכנון נכון של הנכסים הפנסיוניים שלנו, תכנון בהיבט המיסוי, כאשר המטרה מוגדרת מראש, כאשר נגיע לגיל פרישה שיעור המס שנשלם על החסכונות שאותם אנו צוברים יהיו נמוך, תכנון מס (במאמר מוסגר אלברט איינשטיין קבע כי הגיל המתאים להתחיל ולבסס את החיסכון הפנסיוני 20-40 אני הרשתי לעצמי לנקוב בגיל 50 היות ותוחלת החיים עלתה וגיל הפרישה נדחה בתכנון מיסוי בחיסכון פנסיוני, אומנות לשמה והחיסכון שניתן להשיג לא יתואר) עוד נושא שנטפל בו בשלב ההאצה פיזור, פיזור לא בין מניות, וגם לא בין בתי השקעות, פיזור משמעו פיזור נכון בין אפיקי השקעה שונים, בתקופת ההאצה יהיה בהחלט הגיוני לוותר על הכספים בקרן השתלמות לטובת רכישת קרקע חקלאית, חפץ אומנות, מטבעות, נכסי דלק ניידי ואומנות. אנחנו עדיין צעירים ויכולים לבנות את התיק הפנסיוני שלנו בגמישות, בחכמה, ובראיה ארוכת טווח. כל אוסף הנתונים מועלה על תוכנה שתיתן לנו בכל רגע נתון המחשה.

גיל 50 ועד לגיל פרישה: זהו הגיל בו כבר תיק הנכסים הפנסיוניים עומד על תילו, וזו גם התקופה בה נמתן את הסיכון, נתאים עצמנו ונכין את התיק ליום פרישה, נפחית סיכונים ונקבע יעדים ומטרות, חתונות, אוניברסיטאות, הכנת גיליון מטרות חובה למי שירצה ביום פקודה לא לעמוד מול שוקת שבורה, זו גם התקופה בה דחיית סיפוקים שאינם מחויבים כמו: משיכת קרן השתלמות (מומלץ שלא למשוך מיום החיסכון הראשון), הפניית סכומים פנויים להגברת החיסכון ההוני. 

גיל פרישה ועד 120: הגענו לגיל זה ותפקידו של בנקאי הפרישה יהיה להוציא מהכוח אל הפועל, ולוודא באופן שוטף ניהול סיכונים, לעקוב באופן אישי אחר העמידה ביעדים, ולוודא כי תיק הביטוח מעודכן ועונה לצרכים בגיל הפרישה, ניהול ומיצוי הטבות מיסוי בגיל פרישה, הכנה ודיווח לרשויות ולגופים המוסדיים, קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים ואחרים.  
במקרה שבו אירוע הפרישה עשוי להתרחש קודם לגיל פרישה נסתגל לנסיבות המשתנות, יש להיערך למקרים כאלו מראש, הכרה בחלופות ובניית תוכנית מתאימה. התחל לחשוב כפנסיונר בגיל 30 עוד בטרם הגיעך לגיל הפרישה, מחשבה זו תשנה את חייך, מנה לעצמך בנקאי פרישה.

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה

אין לראות בנכתב בה הצעה או ייעוץ לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך, והוא אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. מאמר נכתב בגדר דעתו אישית בלבד של הכותב ואין להיסמך עליה או להסיק כל מסקנה בגין נקיטת פעולות מסוימות.

חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות