הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
יועץ פרישה לארגונים ומוסדות
יועץ פרישה לארגונים ומוסדות יכול להציע לכם מגוון רחב של שירותים כמו: להנחות הרצאה בארגון שלכם בנושא "הכנה לקראת פרישה מעבודה", חשיבות החסכנות בפרישה,
הדפס מאמר

יועץ פרישה לארגונים ומוסדותיועץ פרישה לארגונים ומוסדות יכול להציע לכם מגוון רחב של שירותים כמו: להנחות הרצאה בארגון שלכם בנושא "הכנה לקראת פרישה מעבודה", חשיבות החסכנות בפרישה, כיצד להתנהל נכון מבחינה כלכלית בכלכלת המשפחה, תכנון רגשי לקראת הפרישה, ניהול נכון של זמן, ועוד היבטים רבים שיכולים לסייע לצוות העובדים שלכם לאחר הפרישה, היתרונות בהרצאות בפרישה הם גם שהם יכולים לסייע לכם כמנהלים משום שהפרישה אינה נוגעת אך ורק לעובדים אלא לכלל אזרחי המדינה, ולכן חשוב מאוד לדעת את כל החוקים השונים וכל ההיבטים הקשורים במס בפרישה.

תכנון וניהול זמן בעת הפרישה
בהרצאותיי אני נוהג להציג את הפרמטר "ניהול זמן" בצורה אפקטיבית ויעילה, פורשים רבים מדווחים כי אכן ישנה בעייתיות רבה בניהול זמנם לאחר פרישתם מהעבודה, הסיבה לכך היא שהם נפלטו מהמערכת התעסוקתית שמילאה את רוב זמנם, וכעת הם נמצאים במעין חלל ריק, ללא עבודה, וללא תעסוקה, וללא שום תחומי עניין בעת פרישה מעבודה, החלל הריק הזה והחוסר בתעסוקה עלול להביא פורשים רבים למצב של "
שפעת פרישה", מצב בו אדם קיבל הלם לקראת הפרישה וכעת נמצא במצב של בלבול רגשי וכלכלי, והסכנה של מצב זה היא גבוהה עד מאוד.

כיצד לנהל את הזמן הרב בעת הפרישה
אדם עובד במשך כל חייו ובעת פרישתו הנחלה והמנוחה הגיעה ואיתה הזמן הרב שעומד לרשות הפורש, אבל רגע! מה לעשות בזמן הרב שעכשיו נותר לי? שעבדתי אצל המעסיק הייתי 90% בעבודה ו- 10% בבית, עכשיו אני 100% בבית, איך לתכנן את הזמן שלי? אוקי ראשית כל אין מה להיבהל ולהילחץ, ראשית כל קבעו לכם מטרות ויעדים אותן תצרכו למלא, לדוגמא: שרטטו לעצמכם מערכת שעות שאותה תצטרכו למלא במסגרת של יום ושעה, ומלאו
מערכת שעות זו כמו המערכת שעות שהייתה לכם בבית הספר, רק שכאן במקום בית הספר זה פרישה שתמלא זמנכם.

מערכת שעות לפורשים כי אתם חייבים מסגרת
פורשים רבים כעת יאמרו: "לשם מה מערכת שעות? הרי זה החופש לו המתנתי!", נכון זהו החופש, אך גם החופש צריך להיות במידה מאוזנת, חשבו על כך: אם תשבו כל היום בבית בחוסר מעש ולא תעשו שום פעילות מצב רוחכם ירד עד כדי להופעת "שפעת פרישה", אז זוהי אחת מהטכניקות של התרופה כנגד שפעת פרישה, הורדת מערכת שעות מאתר של רן חובב מומחה למיסוי ופרישה, והתחלה במילוי מערכת השעות, וכך תוכלו להציב לעצמכם מטרות ויעדים שיכולים להיות: חוגים, קורסים, סדנאות, ללכת לחברים, ללכת לבריכה, ועוד יעדים להגשמה בפרישה.


להורדת מערכת שעות לפורשים בחינם הקליקו כאן – מערכת שעות לפורשים

המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות