הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מאמרים
מדריך לפרישה מעבודה
מדריך לפרישה מעבודה יעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות בשעת הפרישה, לא פעם אני נתקל באנשים שבאים אלי לייעוץ מקצועי לקראת פרישה ואני מבהיר למתעתדים לפרוש את הסוגיות השונות בנושא הפרישה, צריך להבין שלא כל פונה רק רוצה לדעת מהם הזכויות הפנסיוניות שלו בלבד, אלא מדובר על תהליך נפשי מורכב ביותר שעובר על הפורש, מהמעמד של שכיר, למעמד של עצמאות מוחלטת, פורשים רבים חוששים מאוד לפרוש ויש כאלו שאפילו מאריכים את פרישתם רק מהחשש הזה של מה יעשו כל היום בפרישה, הרי הוציאו אותם מהמערכת התעסוקתית לבטלה.
הדפס מאמר

מדריך לפרישה מעבודה יעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות לקראת פרישה, לא פעם אני נתקל באנשים שבאים אלי לייעוץ מקצועי לקראת פרישה ואני מבהיר למתעתדים לפרוש את הסוגיות בנושא הפרישה, צריך להבין שלא כל פונה רק רוצה לדעת מהם הזכויות הפנסיוניות שלו בלבד, אלא מדובר על תהליך נפשי מורכב שעובר על הפורש, מהמעמד של שכיר, למעמד של עצמאות מוחלטת, פורשים רבים חוששים מאוד לפרוש ויש כאלו שאפילו מאריכים את פרישתם רק מהחשש הזה של מה יעשו כל היום בפרישה, הרי הוציאו אותם מהמערכת התעסוקתית לבטלה.

השלבים לפרישה חכמה
 1. השלב הראשון בפרישה הוא ראשית כל לא להילחץ מהפרישה, להירגע ולנשום עמוק, לפרוש זה לא עונש אלא זה סוג של הטבה, לכן הרגיעו את עצמכם ונסו לדמיין במחשבותיכם את הפרישה בצורה טובה ביותר, שלב המודעות זהו השלב הראשון שלכם שאתם צריכים להגיע אליו, קרי להיות מודעים לפרישה המיוחלת שלכם, אך מהצד השני של המתרס לא להיות לחוצים מהפרישה משום שזה לא יעשה לכם טוב לנפש לכן הירגעו.
   
 2. השלב השני הוא תכנון פרישה, ואני לא מדבר על תכנון פרישה מבחינה פיננסית אלא תכנון פרישה מבחינת התעסוקה, התחילו לרשום לוח זמנים שימלא לכם את החלל הריק הזה שהעבודה תפסה לכם, אם לא תעשו כך אתם פשוט תשבו בבית בחוסר מעש ותכנסו למצבי רוח לא טובים לכן תמיד תהיו בפעולה, כאשר אדם בפעולה הוא תמיד יהיה שמח, כאשר אדם הוא לא בפעולה, מצב של עצבות ירדוף אחריו בכל שעה ושעה.
   
 3. השלב השלישי הוא לבדוק מה אתם הולכים לשים בלוח הזמנים שלכם: זה יכול להיות חוגים, אפילו תואר לעת זקנה, לעשות מנוי בבריכה ואף בחדר כושר, ללכת לשיעורי יוגה וסדנאות שונות, יכולים לבוא בחשבון כמילוי זמן שיכול להעשיר לכם גם את הידע וגם לתת לכם חיי חברה טובים בשעת הפרישה, זה יכול להיות גם לבעל וגם לאישה ככה שאתם יודעים שלוח זמנים הוא אחד מהפרמטרים החשובים בשעת פרישתכם.
   
 4. השלב הרביעי הוא נופש פעם בשנה, כיום מחירי הנופש בישראל גבוהים, ואפשר להסתפק בלשכור צימר בצפון במחירים השווים לכל כיס, לא צריך לבזבז יותר מדי כסף משום שאז אתם תמצאו את עצמכם במצב של חוסר באיזון כלכלי, לכן דעו לכם שלא חייבים נופש בבית מלון מפואר, אלא אפשר להסתפק בצימר ובכסף העודף לצ'פר את עצמכם בטיולי ג'יפים, רכיבה על סוסים, טיולים בחיק הטבע ועוד דברים טובים מהסוג הזה.
   
 5. השלב החמישי והאחרון הוא לתכנן את הפרישה מבחינה כלכלית בצורה טובה, הרבה פעמים מרוב חוגים, טיולים ונופש אנחנו המבוגרים שוכחים שיש לנו תקציב לא רק לעצמנו אלא גם תקציב לתמיכה בילדינו, לכן חשוב לפנות אל יועץ פרישה שמומחה בתחומו, כדי לדעת מה מגיע לנו ומה לא, אולי מגיע לנו בכלל החזרי מס ואנחנו לא יודעים ובנוסף גם שיבנה לנו תוכנית פרישה טובה כדי שנוכל להזדקן בכבוד שאנו ראויים לו.
המדריך נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
חזרה לרשימת מאמרים
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות