הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
כלכלת פרישה
כלכלת פרישה
זהירות!!! קריאת המאמר עלולה לשנות את עתידך! אם אתה בטוח שאתה רוצה לשנות לטובה את עתידך המשך לקרוא את השורות המופיעות מטה וראה כמה רחוק אתה הולך להגיע בעתיד הקרוב: מהי כלכלת פרישה? כיצד נראה העתיד הכלכלי בפרישה? מהו בנקאי כלכלן פרישה? בעבר כאשר אדם היה פורש מעבודתו, מילון המונחים שלו ושל סביבתו היה כדלהלן: סוף, שחרור, אין מחויבות, אין גדילה, נסמוך על האחר, שעמום, שיגעון, זהו זה, בעיקר מעולם מונחי הסוף... מילון המונחים של הפורשים היום השתנו לגמרי והם: חיים בריאים, חיים מאוזנים, חוויות, משמעות אחרת לחיים, אחריות, עזרה לאחרים, חיים עשירים, מעורבות, התחלה חדשה וכדומה.

העולם ממזמן לא שייך לצעירים
העולם שייך לצעירים? הצחקתם אותי הוא כבר ממזמן לא שייך לצעירים אלא שייך לגמלאים!!!, יותר ממחצית כלי הרכב החדשים שנרכשים, יותר ממחצית מהטיולים המאורגנים, יותר ויותר מסעות מאורגנים לתאילנד שייכים לפורשים ובכלל לא לצעירים, אז איך ניתן לומר בכלל שהעולם שייך לצעירים? חובה עליכם לתכנן את הפרישה שלכם ע"י ייעוץ עם בנקאי פרישה שיוכל להראות לכם כיצד לשמור על החסכונות ומצד השני גם ליהנות בפרישה, תחשבו על החשיבות של תכנון החופשה החדשה שלכם בחו"ל ותמירו אותה לחשיבות של תכנון פרישתכם, לא תתכננו את הצעדים שלכם ולא תיגשו ליועץ פרישה אתם תמצאו את עצמכם מבזבזים את כספי הפרישה שלכם בצורה מהירה שלטווח הארוך עלולה להעמיד אתכם במצב של סיכון כלכלי ממשי שלכם ושל הילדים שלכם. אז הבנתם כעת שבנקאי פרישה זה לא רק לייעוץ מתי לפרוש בגיל 65 או 67 אלא ייעוץ ותכנון של ממש.

פרישה לא תמיד חייבת להיות קשה
הפרישה זהו נושא לא פשוט שמעסיק הרבה מאוד אנשים המגיעים לגיל זה, הבלבול, המחשבות, אם לפרוש מוקדם או לפרוש מאוחר, אם אפרוש מוקדם מה אעשה בבית הרי אשתגע?! הרבה בלבול ומחשבות יש לפורשים ובצדק, הבעייתיות כאן היא לא הבלבול אלא חוסר התכנון שלכם, אילו הייתם בונים תמהיל ותכנון מקיף לפרישתכם לא הייתם מגיעים למצב זה של חוסר וודאות לקראת פרישתכם, לכן חשוב מאוד לפנות אל יועץ המומחה בפרישה כדי לתכנן את פרישתכם בצורה נכונה. הפרישה לא חייבת תמיד להיות קשה, היא קלה רק אם מתכננים אותה היטב ויוצאים לקראתה בלב שלם, הפרישה זוהי ההזדמנות שלכם לעשות את כל מה שלא יכולתם לעשות כשהייתם מועסקים, זהו סוף פרק בחייכם והתחלת פרק חדש בחיים עם אתגרים אינסופיים שיכולים להפוך לכם את הפרישה לגן עדן של ממש, חשוב לפני הפרישה להציב מטרות ויעדים על מנת שתתכוננו לפרישתכם בצורה הטובה ביותר כדי שתוכלו ליהנות ולא להישאר בבית ללא שום עשייה ולהגיע לידי שיגעון.

הסיכונים באי תכנון פרישה כדבעי
תוחלת החיים הממוצעת עלתה וכך גם איכות החיים של הפורשים, אם בעבר גיל הממוצע שאדם היה מגיע אליו היה כ- 75 אז כיום תוחלת החיים הממוצעת היא מעל לגיל 85 ולעיתים אף יותר מזה, אם לא תכננת את הפרישה שלך אצל בנקאי פרישה מומחה קרוב לוודאי שאתה נמצא באותה קבוצת סיכון, ואתה עלול למצוא את עצמך מפסיד את כל כספי הפרישה שלך על דברים לא כלכליים בעליל וזאת מהסיבה הפשוטה של חוסר בזהירות תכנון ומחשבה מקיף בנוגע לכל כספך בפרישה.
 
איך הילדים שלכם קשורים לפרישה
פעם מלפני עשרות שנים היינו רגילים ללכת ללמוד מקצוע ולאחר מכן להתחיל במלאכת העבודה כשבמקביל מתחילים להקים משפחה וילדים, הדור של היום הוא קשה יותר וצעיר יותר, וקשה לו הרבה יותר למצוא את עצמו גם מבחינת השכלה וגם מבחינת התברגות בעבודה בצורה טובה, יותר ויותר הורים כיום נהפכים להיות "מטפלים סיעודיים" של ילדיהם מה שאומר שאתם עלולים להיקלע למצב שהילדים פשוט יחלבו אתכם בכסף וזאת לאור המצוקה הכלכלית הקשה של הדור הצעיר בין אם בדיור או בהשאלת כרטיס האשראי לאחד הילדים על מנת שיוכל לרכוש מוצרים כאלו ואחרים.

כלכלת פרישה לניהול תקציב חכם יותר
את המונח כלכלת פרישה התחלתי להטמיע לפני עשרות שנים, אז זה היה לי קצת מוזר להתעסק בתחום מפני שהנושא היה עוד בחיתוליו, כיום אנחנו מבינים כי תכנון כלכלת פרישה היא חובה לכל אדם שהגיע לגיל פרישה ורוצה לתכנן את צעדיו. אם אתה פורש קרוב לוודאי שיש לך משאבים כלכליים שאותם אתה חייב לדעת לשמר ולהתמודד עם אירועי החיים הפוקדים אותך מידי יום ביומו כמו: סיכוני ריבית, תוחלת החיים לטובה או לרעה, עזרה וסיוע כלכלי לילדים שזועקים לעזרה, חסכונות הפרישה שלך וניהול התקציב צריכים להיות מחושבים ולהתחלק בין יותר מטרות ויעדים כדי לשמור על כלכלת משפחה יציבה, מה שלא משאיר לך ברירה אלא להתייעץ עם בנקאי פרישה.

בנקאי פרישה (אימון אישי לפרישה)
כללי המשחק בתחום הפרישה הולכים להשתנות ומקצוע חדש יכנס לתחום הפרישה, מדובר באחד מהמקצועות שעתידיים להיות מובילים בתחום הפרישה, המקצוע הזה נקרא: "בנקאי פרישה", מה זה בנקאי פרישה? בנקאי פרישה זהו מאמן אישי לקראת פרישה בעל ניסיון בתחום מיסוי ופרישה שיוכל ללכת איתכם צעד אחר צעד וללוות אתכם בדרככם החדשה, לא מדובר רק בתחום מקצועי של מיסוי ופרישה אלא ליווי אישי ומקצועי, קרי הבנקאי יכין אתכם גם נפשית לקראת הפרישה וישוחח אתכם על כך, ממש כשם שמכינים את הקרקע בטרם מתחילים לבנות עליה כך גם נושא הפרישה.

אני באופן אישי עוסק באימון לקראת פרישה כבר יותר מ- 15 שנים ומשמש כבנקאי פרישה המוביל פורשים רבים לתחילת דרך חדשה ומוצלחת, ומסייע להם בכל התהליכים של הפרישה החל מייצוג מול המוסדות השונים ועד לליווי אישי בתכנון והסבר בשיחות על מהות הפרישה ויתרונותיה. כיום אני שוקד במלוא מרצי על הכשרת דור העתיד בתחום הפרישה, תכנון ומציאת בנקאי פרישה איכותי הוא קריטי עד מאוד, בנקאות פרישה אינה רק התנהלות כלכלית אלא רגישות, אינטליגנציה רגשית גבוהה והבנת הצרכים של האדם העומד מולך, התמודדות עם סיכון הארכת תוחלת החיים, שינויי ריבית ועוד, כיום האדם יבלה יותר זמן בפרישתו מאשר בעובדתו המקצועית אצל מעסיקו.

כלכלת פרישה ובנקאי פרישה מתמחים בדברים הבאים  

  1. ידע מקצועי ובקיאות בחוקי המס בכל הקשור לסוגיות ההון והפנסיה
  2. מומחיות בהבנה וניתוח סיכונים של הון עצמי מול היעדים
  3. תכנון מס מקדים, חיסכון במס שיוצר עודף תשואה
  4. ליווי אישי, בקרה ותמיכה לטווח ארוך בביצוע תוכנית פרישה מיטבית.
  5. "אורן ירוק" מומחיות בביטוח והקמת מערך ביטוחי סיעודי התואם את בני הזוג
  6. הבנה וניתוח צרכים
  7. שקיפות מלאה בכל התהליכים המבוצעים באמינות וביושר מקצועי
  8. עדכון שוטף בשינויי חקיקה
  9. התנהלות ודיווח מול הרשויות: מס הכנסה, ביטוח לאומי ועוד.
בנקאי פרישה חובה לכל פורש
ליווי של בנקאי פרישה הוא לא רשות אלא חובה וזאת לנוכח המציאות הנוכחית כיום, אני מאמין גדול כי רק בנקאי פרישה ו/או כלכלן פרישה מיומן ומנוסה יוכל לספק לכם את כל הכלים להתמודדות לקראת הפרישה המיוחלת ותכנון והובלת פרישתכם אל עבר המטרות והיעדים שהצבתם לעצמכם בצורה הטובה ביותר, בנקאי פרישה מנוסה ומקצועי הוא אותו בנקאי שיקשיב לרצונות שלך ויספק לך את הפתרונות שלהם רק אתה זקוק, ויוביל אותך אל דרכך החדשה צעד אחר צעד תוך הקשבה וליווי.
המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה

להתייעצות עם בנקאי פרישה הקלק עכשיו על הקישור הבא – ייעוץ אישי עם בנקאי פרישה

רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות