הרשם לניוזלטר
רוצה לקבל עדכונים בנושא הפרישה?
הרשם עכשיו וקבל את עידכוני החקיקה למייל שלך
שם מלא:
כתובת דוא"ל:
שלח
כל המידע בפרישה ובמעבר קריירה
מדריך פנסיוני
מדריך פנסיוני
התחום הפנסיוני הפך ליותר ויותר מורכב בשנים האחרונות עד כי נדמה לעיתים שצריך ללמד את התחום כבר בגיל קטן בבתי הספר כמקצוע לכל דבר על מנת שכאשר לומד יגיע לגיל פרישה הוא יוכל להתנהל בצורה טובה ולרכוש ידע נוסף לחיים. חשיבות צבירת ידע בתחום הפנסיה היא חשובה מאוד וזאת לאור העובדה שאנו נושאים על עצמינו את כל נטל החובות של גידול ילדים, זוגיות, משכנתאות ועוד, והחובה שלכם להבין בתחום "חיסכון ופנסיה" היא חובה ללמידה, לתכנון מקצועי ועתידי. ממש כשם שאתם מתכננים את הטיול הבא שלכם בקפידה כך אתם צריכים להתנהג לתוכניות הפנסיוניות שלכם. היום בשביל לבדוק את חשבונות הסלולר, החשמל והטלפון צריכים להיות דוקטורים כדי לבדוק אותם, אל תדחו את הקץ ותאמרו מחר אדאג לזה הקדישו לנושא החשוב זמן.

אז זאת בדיוק הנקודה מחר יהיה כבר מאוחר
במדריך פנסיוני זה נסקור מגוון רחב של סוגיות רבות הקשורות לחסכון לטווח ארוך, תוכן המדריך נכתב בפשטות ובעצות מעשיות לתכנון החיסכון. ללמוד על אופניים אתה יכול כבר בגיל 60 אך לחסוך לפנסיה בגיל 60 כבר לא תוכל!,  אל תמהרו לבטל את החסכונות שלכם משום שמדובר באחת מהמשימות החשובות ביותר שאם חייבים לעשות כדי ליהנות מהפירות בטווח הארוך. שימו לב שתוחלת החיים מתארכת וכיום אתם לא רק תחסכו בשביל עצמכם אלא גם בשביל הילדים שלכם, אם אתם זוג הורים כיום, בעתיד אתם תהפכו גם להורים לנכדים לכן חסכו כל עוד אתם מסוגלים לכך משום שבטווח הקצר אולם החיסכון יראה לכם כדבר שולי וחסר חשיבות, אך בטווח הארוך החיסכון יכול להציל לכם את כלכלת המשפחה ולהציל אתכם ממצוקה של ממש שעלולה לפקוד אתכם בעתיד.

אחריות החיסכון לקראת פרישה היא שלך
בני הדור הקודם הטילו את כל האחריות של השילומים הפנסיוניים על המעסיק כחלק מתוכנית פנסיה תקציבית שבה השילומים בוצעו על ידי המעסיק, כיום המצב שונה לחלוטין, כחלק מהמעבר לתוכנית פנסיה צוברת שבה על העובד לקחת חלק פעיל בהפרשות, מה שאומר שאם לא תפריש כספים לפנסיה אתה תמצא את עצמך בשלב מתקדם יותר בחיים במצב כלכלי לא טוב, וזאת משום שאתה עלול לשגות בפעילות הניהולית כלכלית של משפחתך מה שיכול להוביל אותך למצב של חוסר מזומנים לטובת חסכון שיוכל להציל אותך כשתהיה מבוגר, אם אתה חושב ששילומים קטנים של ביטוח לאומי יוכלו לעזור לעתידך אז אתה טועה!, המצב הכלכלי כיום נעשה קשה מיום ליום והאוכלוסיות הנצרכות הולכות וגדלות בקצב מהיר יותר מהאוכלוסיות העובדות, ואם שום דבר לא ישתנה במדיניות הכלכלית ביטוח לאומי יצטרך לשלם יותר שילומים למבוטחים, מה שלבסוף יכריע זה שביטוח לאומי קרוב לוודאי ימצא את עצמו מקצץ בקצבאות של מבוטחים כדי להעבירם לאחרים. 

חיסכון פנסיוני לא רק לפרישה
החיסכון הפנסיוני שאתם חוסכים הוא לא רק לטובת הפנסיה, אלא הוא גם מגן עליכם מפני אירועים חריגים שעולים לפקוד אתכם בחייכם כמו: אובדן כושר עבודה, נכות, מחלה וכיוצא בזה, כמו שחיסכון לפנסיה יכול להיות טוב הוא גם יכול להיות לא טוב אך ורק לאדם שלא יודע כיצד לנהל את התוכנית חסכון שלו, קחו לדוגמא את שנת 2008 שבהם הקופות ירדו עשרות אחוזים ומחקו שנים של הפקדות מי ששכר את שירותיו של מומחה פנסיוני על מנת שיקטין את הסיכון באותה שנה קיבל תשואה טובה יותר ללא הפסדי הפקדות, התאמת הסיכון בקרנות הפנסיה היא קריטית עד מאוד במיוחד לאנשים שאינם ברי ידע על מגוון המסלולים שניתן להשקיע בהם את חסכונות הפנסיה העתידית שלכם, לכן פנו עוד היום אל מומחה  פנסיוני על מנת שיכין עבורכם תוכנית פנסיונית המתאימה במיוחד עבורכם, ואם אתם דואגים לשכר הטרחה של המומחה הפנסיוני הסירו דאגה מלבכם זוהי הוצאה מוכרת לצרכי מס.
המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה

להתייעצות עם יועץ פרישה לחץ על הקישור הבא - ייעוץ וליווי אישי ע"י מומחה למיסוי ופרישה
רן חובב מומחה למיסוי ופרישה
072-222-3335, 054-7500405
הארבעה 21 בניין פלטינום ק.9 תל אביב

האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות © כל הזכויות שמורות