תכנון פרישה צעד אחר צעד

חיסכון? ברור לא בגיל 70! התחל לחסוך מוקדם ככל שתוכל
כמילות השיר "בחיים הכול עובר..." בעיקר הזמן הוא שעובר, אם אתה כבר בן 20 ויש לך חזון וחלום בנה לעצמך כבר אז עתודות לפרישה, 6,000$ במשך 40 שנה בתשואה ממוצעת שנתית 8% יהפכו לכ- 350,000$ בערכם היום, ככל שתתחיל מוקדם יותר תצטרך להפריש פחות. ככל שתתחיל מוקדם יותר הסיכון שתרשה לעצמך לקחת יהיה גבוהה יותר, יוצא מכאן כי סטטיסטית קיים סיכוי לתשואה ממוצעת שנתית גבוהה יותר.

חנך וסגל עצמך ולמד להפוך את החיסכון כדרך חיים
שליטה עצמית, היכולת להבין כי חיסכון הוא חלק ממה שאנחנו חייבים לעשות, בדיוק כפי שאנו עמלים בתשלום המשכנתא כך יש לסגל לעצמינו הרגלי חיסכון, על מנת שנוכל בעתיד לקטוף את פרי עמלנו, לכן חשוב מאוד שתסגלו לעצמכם את דרך החיסכון כדרך חיים לקבלת תשואה עתידית.

התקדמת? עברת קריירה? המשך ברציפות זכויות
כל אירוע פרישה הופך לעיתים לפורקן של תסכולים וזה יתבטא מיד בשבירת החסכונות, נסיעה לחו"ל, שיפוץ שתמיד חלמתם, זו בדיוק הטעות, המתכון הפנסיוני של החוסכים היום נראה כששעטנז שעטנז בכל מעסיק חדש שאנו מחליפים מופיע כוכב פנסיוני חדש ומבטיח הבטחות ומיניי ניסים, אתם חייבים כחלק מהתוכנית לשמר זכויות להמשיך את הרציפות.

קרן השתלמות ממש לא לצורך השתלמות זוהי קרן יעודה לפרישה
קרן השתלמות היא החיסכון ההוני היחידי שנותר לעובדים בישראל, אנחנו חיים כאן במנטאליות של ספירת הדקות השניות עד ל 6 שנים ואז מה? הופכים לצרכנים, קונים, רוכשים ומבזבזים, חובה על החוסך להמשיך ולהתמיד ולשמור את קרן ההשתלמות שלו, ליעד אותה כחלק מנכסי הפרישה, התמדה בחיסכון ואיפוק במשיכה תוביל להולדת קרן השווה מאות אלפי שקלים ואף יותר מכך ותשמש אותנו בפרישה.

מנהיגות פנסיונית
החסכונות הפנסיוניים היום כולם משתתפים ברווחים, הם מציעים מגוון רחב של תמרון במסלולי השקעה שונים, גלו אחריות, התאימו את הגיל לסיכון אל תעמדו בצד ותנו לאירועים לנהל אתכם נהלו אתם את המציאות, ככל שאנו צעירים יותר נוכל להרשות לעצמנו לקחת סיכונים גדולים יותר ולהפך.

מטרות ויעדים
אם יש לך מטרה סמן אותה ככזו והעלה אותה על כתב, ממש כמו תוכנית לבניית מגדל, כתוב אותה סמן את היעדים, הכלים, המטרות ותחתור לתוצאות, למד לבקר את עצמך, ולמד להעריך את מאמציך ולעמוד ביעדים שהצבת לעצמך, ערוך רישום של הנכסים הפנסיוניים שיש ברשותך.
 
קרקע חקלאית או קופה מבטיחה מקדם קצבה
כבר בגיל 17 יכול אדם להפקיד לקופה שתשמור בעבורו את מקדם הקצבה, חשבו לכם מה תהיה התוספת לפנסיה של אותו אדם אם בגיל 30 יפקיד הפקדה חד פעמית באותה הקופה, מראש הוא יודע מה תהיה הקצבה הצפויה, היות שהמקדם מובטח בחוזה, תוספת זו יכולה להיות משמעותית עד מאוד בתוספת להכנסה החודשית בפרישה, כך שתבטיחו את עתידכם הכלכלי לקראת הפרישה.

חוב ירוק.... חוב עם תקווה שבסופו  של דבר יחכה לנו נכס במקומו
כחלק מהפיזור ומדיניות הפרישה רכוש לעצמך נכס, רכישה זו תהיה מלווה בלקיחת חוב שעלינו להחזיר, את החזר החוב נממן מפירות הנכס עצמו, אדם בן 40 שירכוש נכס כדוגמת משרד ויתחייב ל- 20 שנה, כבר בגיל 60 ייצר לעצמו נכס המשלם הכנסה.
המאמר נכתב ע"י רן חובב מומחה למיסוי ופרישה